REKLAMA

Beata Szydło: Bestialski, tchórzliwy atak w Egipcie musi być potępiony

  • Autor: PAP/JS
  • 24 listopada 2017 22:55
Beata Szydło: Bestialski, tchórzliwy atak w Egipcie musi być potępiony Premier zaapelowała, by świat przeciwstawił się aktom terroru (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Nie można milczeć, gdy giną niewinni ludzie. Bestialski, tchórzliwy atak w Egipcie musi być potępiony - napisała na twitterze premier Beata Szydło w związku z zamachem dokonanym w meczecie w Bir al-Abd w Egipcie.

Premier zaapelowała, by świat przeciwstawił się aktom terroru. "Nie można milczeć, gdy giną niewinni ludzie. Bestialski, tchórzliwy atak w Egipcie musi być potępiony. Świat musi stawić czoła aktom terroru, przemocy i zła. Gdziekolwiek się dzieją" - napisała Beata Szydło.

Co najmniej 270 osób zginęło w piątkowym zamachu na meczet, do którego uczęszczają wyznawcy sufizmu na północy półwyspu Synaj w Egipcie - poinformował burmistrz miasta Bir al-Abd, w którym doszło do tej masakry, Nasrala Mohamed. "Jest ok. 270 zabitych i 90 rannych" - powiedział Mohamed w publicznej telewizji.

Był to jeden z najkrwawszych zamachów w historii Egiptu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA