REKLAMA

Beata Szydło: Chcemy uporządkowanego sposobu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

  • Autor: PAP/JS
  • 28 marca 2017 14:15
Beata Szydło: Chcemy uporządkowanego sposobu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE  Wspólna konferencja prasowa po spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Rząd polski będzie dążył do ustalenia uporządkowanego sposobu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz zabezpieczenia w tym procesie interesów Polski i innych krajów członkowskich Unii - powiedziała premier Beata Szydło.

"W nadchodzących negocjacjach (w sprawie Brexitu) rząd polski będzie dążył do ustalenia uporządkowanego sposobu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz zabezpieczenia w tym procesie interesów Polski i innych krajów członkowskich. Zależy nam na dobrych relacjach z Wielką Brytanią, dla Polski to jest ważny partner, chcemy żeby był również ważnym partnerem dla Unii, po opuszczeniu naszego grona" - powiedziała szefowa rządu na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Jak relacjonowała premier, oprócz kwestii Brexitu, tematem rozmów była m.in. przyszłość Europy, migracja oraz bieżąca agenda europejska.

Szydło poinformowała, że premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej we wtorek (28 marca) wezmą udział w odbywającym się w Warszawie Kongresie Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej "Central Eastern Europe Innovators Summit. Na Kongres są zaproszeni m.in. przedstawiciele innowacyjnych firm z krajów Grupy Wyszehradzkiej, start-upów i organizacji pozarządowych.

Premier podkreśliła, że Polska chce, aby innowacje były znakiem rozpoznawczym i marką Grupy Wyszehradzkiej. "To jest dobry znak dla naszego regionu, regionu młodego, dynamicznego, rozwijającego się" - oceniła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA