REKLAMA

Beata Szydło: Donald Tusk ma własny projekt polityczny. Chodzi mu tylko o indywidualna karierę

 • Autor: PAP/AT
 • 08 maja 2017 09:02
Beata Szydło: Donald Tusk ma własny projekt polityczny. Chodzi mu tylko o indywidualna karierę Trudno wyobrazić sobie, by polski rząd popierał kandydata, który stoi w opozycji do niego - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl/P.Tracz)

Przyznaję, że jeszcze do 19 kwietnia miałam pewne wątpliwości, czy tak zdecydowane przeciwstawianie się kandydaturze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej miało sens, jednak, gdy zobaczyłam cały ten show, jaki zrobił z przyjazdu do Warszawy na przesłuchanie, moje wątpliwości zniknęły - powiedziała premier Beata Szydło.

• Miałam wątpliwości, czy tak zdecydowane przeciwstawianie się kandydaturze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej miało sens - przyznała premier Szydło.

• Ale po jego wizycie w Warszawie na przesłuchaniu w prokuraturze te wątpliwości zniknęły - dodała.

Szydło została zapytana w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy", czy z politycznego punktu widzenia tak twarde upieranie się przy sprzeciwie wobec Donalda Tuska podczas jego wyboru na przewodniczącego Rady Europejskiej nie było błędem.

"Przyznaję, że jeszcze do 19 kwietnia miałam pewne wątpliwości, czy rzeczywiście tak zdecydowane przeciwstawienie się miało sens, że być może należało wstrzymać się od głosu, bo to, że nie możemy poprzeć jego kandydatury, było oczywiste. Trudno wyobrazić sobie, by polski rząd popierał kandydata, który stoi w opozycji do niego" - powiedziała Szydło.

Donald Tusk (fot.facebook.com/europeancouncilpresident)

"Jednak w momencie, gdy zobaczyłam cały ten show, jaki Donald Tusk zrobił z przyjazdu do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze, moje wątpliwości zniknęły. Stało się jasne, że Tusk ma własny projekt polityczny i bez względu na to, jak byśmy się zachowali, i tak realizowałby swój plan. Niestety, w tym planie nie ma interesu Polski, tu chodzi tylko o jego indywidualna karierę" - dodała szefowa rządu.

9 marca br., przy sprzeciwie Polski jako jedynego kraju, Donald Tusk został wybrany na szczycie UE po raz drugi na przewodniczącego Rady Europejskiej. 19 kwietnia był przesłuchiwany przez warszawską prokuraturę, gdzie zeznawał jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa po katastrofie smoleńskiej. Przyjazdowi Tuska do Warszawy pociągiem oraz przesłuchaniu towarzyszyły demonstracje jego zwolenników, a także przeciwników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • zapisdziały od demagogii 2017-05-10 10:06:12
  Do kaczor donald osobiście: Typowym przykładem mowy nienawiści jest właśnie przytaczana wypowiedź kobitki którą niesłusznie uważa się za szefa rządu a naprawdę jest kukiełką.
 • kaczor donald osobiście 2017-05-10 09:41:55
  zemdlało mi się, na chwilę, z tych "niesłusznych nienawiści do-pisowskich, do Pani Premier aż żal ściska za serce; otrząsam się z wypocin nienawistnych ludzi i do dzieła!
 • prawda jest okrutna! 2017-05-10 09:28:21
  Do podatnik: Przecież ona jest tylko marionetką, Kaczyński mimo zaawansowanej choroby psychicznej o podłożu paranoidalnym bojąc się od lat w pojedynkę wyjść do ludzi ma jeszcze zostać premierem od listopada bieżącego roku, lub lepiej na gwiazdę obyście przeklęli po wieki święta Bożego Narodzenia. Najcięższego kalibru komuniści PSL i bolszewia żydowska PiS, szykują Wam jeszcze lepszy prezent stracicie całkowicie wiarę w porządek prawy , zdacie sobie sprawę jak będzie za późno iż jestęście tylko niewolnikami bez żadnych praw.
 • zapisdziały od demagogii 2017-05-10 09:20:28
  Lepszy polityk dbający o własną karierą i budujący państwo niż oszołom dla którego władza i ideologia są ważniejsze od ekonomii.
 • kaczor donald osobiście 2017-05-10 09:13:00
  Krótko mówiąc: Pani premier = Dobra Robota...
 • finalistka 2017-05-08 20:33:18
  A widziała pani ten show 6 maja 2017 w Warszawie? Mieliśmy też następnego dnia gdański show, myślę, że będzie ich coraz więcej, nie koniecznie z udziałem Donalda Tuska. Zapewne kiedyś się, pani ubawi.
 • podatnik 2017-05-08 11:17:57
  Jak to dobrze, że pani Premier nie dba o własną karierę - wyłącznie poświęca się dla kraju oczywiście rezygnując z większości zarobków - dużą część pieniędzy daje dla biednych sierot. Postawa godna !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA