REKLAMA

Beata Szydło: dwa lata rządu PiS, to dobra okazja do pokazania tego, co się udało zrobić

  • Autor: PAP/JS
  • 06 września 2017 22:05
Beata Szydło: dwa lata rządu PiS, to dobra okazja do pokazania tego, co się udało zrobić Według Beaty Szydło, dobrą prognozę Moody's zawdzięczamy "mądrej polityce rządu i przede wszystkim innemu podejściem do pieniędzy publicznych" (fot. pixabay.com)

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że niedługo odbędzie się podsumowanie dwóch lat rządów PiS. Zaznaczyła, że "to dobry okres do pokazania, co w tym czasie udało się zrobić". Przekonywała też, że dobrą prognozę agencji Moody's dla Polski zawdzięczamy "mądrej polityce rządu".

Premier w TVP Info była pytana o przyznanie jej nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. "Każda nagroda zawsze motywuje do lepszego działania, oczywiście, że to jest satysfakcja" - odparła Szydło. Zaznaczyła, że "to jest nagroda dla całego rządu, całego naszego zespołu, dla biało-czerwonej drużyny".

Zapowiedziała, że niedługo odbędzie się podsumowanie dwóch lat rządów PiS. "To dobry okres do pokazania (tego), co w tym czasie udało się zrobić w niełatwym okresie" - oceniła.

Premier była też pytana o ostatni raport agencji Moody's na temat Polski. Agencja podniosła prognozę wzrostu PKB Polski w br. do 4,3 proc. z 3,2 proc. i obniżyła dla deficytu sektora finansów publicznych do 2,5 proc. PKB z 2,9 proc.

"Wierzę w Plan Odpowiedzialnego Rozwoju, wierzę w Mateusza Morawieckiego, we wszystkich ministrów, którzy w rządzie zajmują się gospodarką a przede wszystkim wierzę w polskich przedsiębiorców i polskie firmy" - mówiła Szydło.

"To, że idziemy konsekwentnie w dobrym kierunku, że jest przygotowany Plan Odpowiedzialnego Rozwoju, że się nie pomyliliśmy, że jest dobra koniunktura, to możemy się tylko cieszyć, ale jednocześnie pracujemy już nad tym, aby nawet, kiedy ta koniunktura się zmieni - co zapewne nastąpi, bo w cyklach ekonomicznych to jest rzeczą naturalną - być przygotowanym na to, żeby polska gospodarka była stabilna i dobrze się rozwijała" - mówiła premier.

Według Szydło, dobrą prognozę Moody's zawdzięczamy "mądrej polityce rządu i przede wszystkim innemu podejściem do pieniędzy publicznych". "Temu, że przestaliśmy przymykać oczy na to, że pieniądze zamiast do budżetu, wypływają poza budżet, uszczelnieniu sytemu podatkowego, wprowadzeniu zmian, które ograniczyły możliwość oszukiwania polskiego państwa, zmianom w systemie podatkowym. To zaczyna przynosić coraz bardziej korzystne rezultaty i tu będziemy konsekwentni" - powiedziała Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA