REKLAMA

Beata Szydło: Dziękuję wszystkim służbom za działania po wichurach

  • Autor: PAP/JS
  • 06 października 2017 16:11
Beata Szydło: Dziękuję wszystkim służbom za działania po wichurach Posiedzenie sztabu antykryzysowego w Zielonej Górze (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Premier Beata Szydło podziękowała, wszystkim służbom za działania związane z usuwaniem skutków orkanu Ksawery. "Jednocześnie chcę powiedzieć, że nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy" - zapewniła premier po posiedzeniu sztabu antykryzysowego w Zielonej Górze.

"Trzeba powiedzieć, że skala tego wydarzeni jest bardzo duża, ona ma inny charakter niż te nawałnice sierpniowe ponieważ tam ucierpiało więcej budynków indywidualnych. Natomiast tutaj największe uszkodzenia odnotowujemy w liniach energetycznych" - powiedziała Szydło.

Premier podziękowała wszystkich służbom, które brały udział w usuwaniu skutków nawałnicy.

"Kiedy to było konieczne stanęli do pomocy ludziom. Wszystkim strażakom ochotnikom, państwowym strażakom, policji, służbom medycznym ratownikom i energetykom dziękuję. Ich praca się jeszcze nie zakończyła, ponieważ cały czas trwa usuwanie skutków i przez jakiś czas będą musieli pracować" - dodała.

W wyniku wichur zginęły dwie osoby, a 39 zostało rannych.

W Ostrowie Wielkopolskim na 58-letnią kobietę przewróciło się drzewo. Poszkodowana zmarła w szpitalu. W Ośnie Lubuskim z dachu jednego z budynków spadł 67-letni mężczyzna; zginął na miejscu."Łączymy się z państwem w bólu. Chcemy, żebyście państwo wszyscy wiedzieli, że macie nasze wsparcie" - powiedziała premier, zwracając się do rodzin ofiar.

Szydło zapewniła także, że nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy. "Jest w tej chwili uruchomiony przez pana wojewodę cały proces, który ma pomoc ludziom, których budynki zostały uszkodzone, są przygotowane służby do wypłacania zasiłków" - poinformowała premier. Zaapelowała też do samorządów, aby "włączyły się we współpracę i żeby wnioski o zasiłki zostały jak najszybciej przekazane do wojewody".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA