REKLAMA

Beata Szydło: Europa musi powstać z kolan

  • Autor: PAP/JS
  • 02 czerwca 2017 20:48
Beata Szydło: Europa musi powstać z kolan Premier pytana o głosy z Brukseli krytykujące Polskę podkreśliła, że jesteśmy rozwijającym się, bezpiecznym i stabilnym państwem. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Europa musi powstać z kolan i musi zrewidować swoją politykę, nie tylko tę migracyjną, ale również politykę UE - mówiła w TVP premier Beata Szydło. Jak dodała, Polska będzie bronić zasad zapisanych w Traktacie Rzymskim i chce budować Europą silną i jednolitą.

Premier pytana o głosy z Brukseli krytykujące Polskę podkreśliła, że jesteśmy rozwijającym się, bezpiecznym i stabilnym państwem.

"Ci, którzy nas krytykują robią to bardzo często z partykularnych względów, ponieważ dostrzegają w nas po prostu rywala - mówiła.

"My mamy odwagę mówić na arenie międzynarodowej o ważnych sprawach, tych dotyczących zwykłych ludzi, mamy odwagę nie zgadzać się z poprawnością polityczną, bronimy ludzi, bronimy bezpieczeństwa, mówimy o rozwoju i to wszystko przynosi efekty" - dodała.

Premier była również pytana o swoje wystąpienie w Sejmie, w którym apelowała m.in. do państw europejskich, aby "Europa powstała z kolan".

"To jest głos rozsądnego kraju w środku Europy, kraju, który jest stabilny, bezpieczny, ma coraz lepiej rozwijającą się gospodarkę i ten głos rozsądku musi płynąć właśnie stąd, z naszego regionu i ja nie zawaham się powtórzyć tych słów zawsze tam, kiedy będziemy mówić o bezpieczeństwie: Europa musi powstać z kolan i Europa musi zrewidować swoją politykę nie tylko tę migracyjną, ale również politykę UE" - podkreśliła.

Szefowa rządu oceniła, że obecnie państwa z Europy Zachodniej próbują dzielić Europę, mówić o protekcjonizmie. "My chcemy budować Europę silną, stabilną, jednolitą, o tym mówiliśmy w Traktacie Rzymskim, kiedy go podpisywaliśmy i Polska na pewno będzie tych zasad, takiej UE broniła" - dodała. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PZPR mamy. 2017-06-03 14:22:21
    Polske podnies z Kolan,Europy nie potrzeba.Oszolomy.Ta europa dala wam 140 Miliardow Euro od 2004 roku niewdziecznicy,I EU patrzy wam na Lapy jezeli chodzi o Demokracje Sady i temu podobne rzczy.Bandyci wszysto zrobili juz ala PZPR. S...syny.
  • Polska na Kolanach. 2017-06-02 22:06:03
    Polska juz jest na Kolanach.Mamy Dyktature.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA