REKLAMA

Beata Szydło: Europa nie może się bać. Musimy powiedzieć dość!

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 marca 2016 17:38
Beata Szydło: Europa nie może się bać. Musimy powiedzieć dość! Jak zaznaczyła szefowa rządu, Europa nie potrafi poradzić sobie z kryzysem związanym z aktami terrorystycznymi (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

• Premier Beata Szydło wzięła udział w konferencji „Wsparcie Społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce – Nowe Otwarcie", organizowanej przez Kancelarię Premiera.
• Wydarzenie rozpoczęło się chwilą ciszy ku czci ofiar zamachów w Brukseli.

"Europa nie może się bać. Musimy powiedzieć dość" – powiedziała premier Beata Szydło podczas konferencji.

Jak zaznaczyła, Europa nie potrafi poradzić sobie z kryzysem związanym z aktami terrorystycznymi.

- Kiedy w piątek kończył się szczyt w Brukseli, przywódcy europejscy rozjeżdżali się do stolic swoich państw w poczuciu, że wypracowali dobry kompromis, bo udało się ustalić porozumienie z Turcją – podkreśliła. - Minęło kilka dni i terroryści zakpili sobie z tego porozumienia, pokazując Europie, że kolejne deklaracje, kolejne dokumenty, kolejne godzinne narady niewiele znaczą wobec tego, co oni zamierzają zrobić - dodała.

Beata Szydło powiedziała, że Europa potrzebuje dziś działań.

- Europa dzisiaj płacze nad tym, co wydarzyło się w Brukseli. My dzisiaj potrzebujemy przede wszystkim skutecznych działań, tej solidarności, która przełoży się w konkretnym działaniu, jeżeli chcemy poradzić sobie z bezmiarem terroryzmu, który rozlewa się teraz po Europie. Same gesty nie wystarczą - oceniła premier.

Czytaj też: Beata Szydło wykluczyła możliwość przyjmowania migrantów

- Być może trzeba wreszcie uderzyć pięścią w stół i powiedzieć: dość terroryzmowi. Bo zagrożone są nasze dzieci, zagrożone są nasze państwa. Bo wszyscy zaczynamy się bać. Europa nie może się bać. Musimy powiedzieć dość - dodała.

Odnosząc się do tematu konferencji organizowanej w KPRM, premier zaznaczyła, że wszyscy powinni dążyć do tego, aby idea społeczeństwa obywatelskiego coraz bardziej zakorzeniała się w Polsce.

Wyraziła także nadzieję, że III sektor będzie realnie budował wspólnotę i dialog.

- Chcemy, aby Polska była w awangardzie państw, które podkreślają znaczenie obywatelskości, budują realne społeczeństwo obywatelskie. To jest ważne również dla poczucia naszego bezpieczeństwa. Jeżeli będziemy razem, jeżeli będziemy poszukiwali w trudnych sytuacjach wspólnych działań, to na pewno uchronimy nasze państwo, naszych obywateli, ale też i Europę przed takimi aktami, jakie miały wczoraj miejsce w Brukseli - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA