REKLAMA

Beata Szydło: Jesteśmy rządem, który przeznacza największe środki na politykę prorodzinną

  • Autor: PAP/JS
  • 04 kwietnia 2017 16:15
Beata Szydło: Jesteśmy rządem, który przeznacza największe środki na politykę prorodzinną Na konferencji po posiedzeniu rządu podsumowującym przegląd systemów wsparcia rodzin, premier podkreśliła, że program 500 plus przynosi "oczekiwane i zakładane rezultaty". (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Jesteśmy rządem, który przeznacza na politykę prorodzinną największe środki, jesteśmy rządem, który cały czas podkreśla, że rodzina i sprawy rodziny są priorytetem, i wiążemy politykę rodzinną z polityką rozwoju - powiedziała premier Beata Szydło.

Na konferencji po posiedzeniu rządu podsumowującym przegląd systemów wsparcia rodzin premier podkreśliła, że program 500 plus przynosi "oczekiwane i zakładane rezultaty".

"Po pierwsze zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci, program daje realne, bardzo wyraźne wsparcie finansowe dla rodzin, jest dedykowany w te miejsca, które rzeczywiście wymagają takiej pomocy i wyraźnie poprawił się status polskich rodzin" - podkreśliła Szydło.

"Ale też przynosi rezultaty, o których mówiliśmy, a w które niewielu wierzyło (...) czyli wzrost dzietności w Polsce" - dodała. 

"Będziemy kontynuowali projekty, które będą realizowały z jednej strony politykę obliczoną na rozwój, wpisującą się w Plan Odpowiedzialnego Rozwoju; z drugiej strony będziemy cały czas myśleli, żeby wspierać polskie rodziny" - powiedziała szefowa rządu.

Beata Szydło wskazała, że wspieranie rodzin to priorytet. "Uważamy, że jest to najlepsza inwestycja w przyszłość - inwestycja w dzieci, inwestycja w rodzinę. To jest inwestycja, która daje Polsce już dzisiaj dobre rezultaty" - oceniła. Dodała, że w przyszłości będą one jeszcze bardziej widoczne i pokażą, że kierunek przyjęty przez rząd jest dobry.

"Myślimy oczywiście o nowych kierunkach, o nowych projektach i nowych programach"- podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • JarKacz. 2017-04-05 08:05:14
    B.Jęcząca zapomniała dodać dla Swojch PiS dojebuw.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA