REKLAMA

Beata Szydło: Każdy demokratycznie wybrany rząd, również polski ma prawo realizować swoją politykę

  • Autor: PAP/JS
  • 17 listopada 2017 16:30
Beata Szydło: Każdy demokratycznie wybrany rząd, również polski ma prawo realizować swoją politykę Premier poinformowała na konferencji po unijnym szczycie społecznym w Goeteborgu, że w jego drugiej części odbyło się spotkanie robocze w gronie premierów państw unijnych (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Każdy wybrany demokratycznie rząd, również polski, ma prawo prowadzić swoją politykę, reformować, wprowadzać programy, do których zobowiązał się wobec swoich obywateli - oświadczyła premier Beata Szydło. Apelowała do pozostałych państw UE o wzajemny szacunek.

"Jeżeli mówimy o kulturze, edukacji, o tradycji, o wartościach, o tym wszystkim, co łączy Europę i chcemy, żeby tę Europę łączyło, to musimy też pamiętać o tym, że Europa wyrosła z tradycji greckich, rzymskich i jej fundamentem są wartości chrześcijańskie" - podkreśliła premier na konferencji prasowej w Goeteborgu po szczycie UE.

"Wszyscy powinniśmy o tym pamiętać" - dodała Szydło. Ale - zaznaczyła - wszystkie państwa członkowskie UE powinny się nawzajem szanować.

"We wszystkich państwach członkowskich w demokratycznych wyborach zostały wyłonione większości parlamentarne, które utworzyły rządy. Kraje prowadzą swoją politykę, reformują się, wprowadzają programy, do których zobowiązały się wobec swoich obywateli w kampaniach wyborczych - programy, które pozwalają im jak najlepiej prowadzić sprawy poszczególnych państw" - mówiła premier. "I każdy rząd ma do tego prawo, również polski" - podkreśliła.

Premier poinformowała na konferencji po unijnym szczycie społecznym w Goeteborgu, że w jego drugiej części odbyło się spotkanie robocze w gronie premierów państw unijnych, w czasie którego rozmawiano "o kulturze, tradycji i edukacji".

"Ta rozmowa dotyczyła tego, w jaki sposób państwa członkowskie odnoszą się do przyszłych ram finansowych i tego, czy kultura i edukacja staną się również jednym z priorytetów przyszłej perspektywy" - powiedziała Szydło. Zaznaczyła, że spodziewa się, że decyzje w tej sprawie będą zapadały w lutym. Premier podkreśliła, że mimo to dyskusja na ten temat, która rozpoczęła się w piątek, jest bardzo ważna.

Wskazała, że w tym kontekście należy pamiętać, że Europa wyrosła z tradycji greckiej i rzymskiej oraz że jej fundamentem są tradycje chrześcijańskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA