REKLAMA

Beata Szydło: Mam nadzieję, że projekty dot. sądownictwa zostaną przegłosowane przed świętami

  • Autor: PAP/JS
  • 24 listopada 2017 17:57
Beata Szydło: Mam nadzieję, że projekty dot. sądownictwa zostaną przegłosowane przed świętami Szefowa polskiego rządu zapytana została na konferencji prasowej w Brukseli, czy zna treść poprawek wynegocjowanych pomiędzy PiS a Kancelarią Prezydenta (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Dobrze, że rozpoczęła się praca nad prezydenckimi projektami ustaw dot. sądownictwa; mam nadzieję, że będą mogły być przegłosowane jeszcze przed świętami i wreszcie przeprowadzimy długo oczekiwaną reformę sądów - powiedziała w Brukseli premier Beata Szydło.

Szefowa polskiego rządu zapytana została na konferencji prasowej w Brukseli, czy zna treść poprawek wynegocjowanych pomiędzy PiS a Kancelarią Prezydenta do projektów, w kontekście wypowiedzi prezydenckiej minister Anny Surówki-Pasek, która podczasj debaty w Sejmie przyznała, że "nie wie, jakie poprawki złożą posłowie" do prezydenckiego projektu.

"Dobrze, że praca nad tymi projektami ustaw się rozpoczęła, dobrze, że trafiły te projekty do komisji; w przyszłym tygodniu będzie chyba kilka posiedzeń komisji i mam nadzieję, że zostaną one przepracowane - te projekty - i będą mogły być przegłosowane jeszcze przed świętami, czyli wreszcie przeprowadzimy tak długo oczekiwaną reformę sądów" - odpowiedziała Szydło.

"Ja nie wezmę odpowiedzialności za wypowiedź pani minister z kancelarii pana prezydenta; zresztą nie słyszałam też tej wypowiedzi i tej debaty" - zaznaczyła.

Sejmowa komisja sprawiedliwości ma zajmować się prezydenckimi projektami ws. KRS i SN w przyszły wtorek, środę i czwartek. Drugie czytanie prezydenckich projektów zaplanowano wstępnie na 6 grudnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA