REKLAMA

Beata Szydło na pokładzie CASY? To decyzja... Tomasza Siemoniaka

  • Autor: PAP/EM
  • 23 lutego 2017 12:39
Beata Szydło na pokładzie CASY? To decyzja... Tomasza Siemoniaka Nie jest prawdą, aby pani premier wykorzystywała wojskowy transport lotniczy do celów prywatnych - powiedział wiceszef MON (Fot. P. Tracz / KPRM)

Lot samolotu CASA z premier Beatą Szydło na pokładzie z 10 lutego był realizowany na podstawie decyzji wydanych za czasów ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka (PO) z 2013 roku - mówił wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Wiceminister powiedział, że nieprawdziwe są twierdzenia, jakoby premier wykorzystywała wojskowy transport lotniczy do celów prywatnych. "Poziom chamstwa i hipokryzji polityków PO jest w tej sprawie gigantyczny. Nie jest prawdą, aby pani premier wykorzystywała wojskowy transport lotniczy do celów prywatnych" - powiedział Kownacki.

Zaznaczył, że instrukcja HEAD, która dotyczy transportu najważniejszych osób w państwie, została przyjęta w 2013 roku przez ówczesnego szefa MON Tomasza Siemoniaka. "Państwo o tym dobrze wiecie, a dzisiaj próbujecie wokół transportu najważniejszych osób w państwie budować sensację" - powiedział Kownacki, zwracając się do polityków PO.

Wiceminister dodał, że zgodnie z decyzją szefa MON z 31 grudnia 2013 r. przekazano wojskowy transport lotniczy do dyspozycji kancelarii: Sejmu, Senatu, Prezydenta i Premiera . "Lot 10 lutego 2017 roku był realizowany dokładnie w oparciu o tę decyzję" - powiedział Kownacki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kaem 2017-02-23 18:42:30
    Widać wyraźnie, że totalna opozycja wykorzystuje każdy pretekst, faktyczny, czy zmysłowy, bardziej ważki czy banalny po to, aby siać zamęt, utrudniać pracę rządowi i Sejmowi a obywatelom zatruwaĆ życie. W efekcie, coraz większa część obywateli z pogardą myśli i odnosi się do tych obłąkanych posłów. Pójdzie cie w odostawkę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA