REKLAMA

Beata Szydło o reformie w armii: To naturalne zmiany

  • Autor: PAP/EM
  • 31 stycznia 2017 13:26
Beata Szydło o reformie w armii: To naturalne zmiany Od przejęcia rządów przez PiS ze stanowisk lub z wojska odeszło ponad 20 generałów i ponad 250 pułkowników (fot. P. Tracz/KPRM)

Szef MON przeprowadza w armii reformy zgodnie z planem – powiedziała premier Beata Szydło, pytana, czy nie martwi jej odejście od początku rządów PiS ponad 20 generałów i czy rozmawiała o tym z ministrem Antonim Macierewiczem.

"Pan minister Macierewicz przeprowadza reformy polskiej armii. Oczywiście wszystko to jest zgodne z planem, który został przez niego przygotowany, przedstawiony, ustalony z rządem, ustalony z panem prezydentem" - powiedziała Szydło na konferencji prasowej po przeglądzie resortu kultury.

"To są naturalne zmiany, które w tej chwili następują, zgodnie z tym, co pan minister Macierewicz założył" - dodała.

Jak ostatnio pisały media, od przejęcia rządów przez PiS ze stanowisk lub z wojska odeszło ponad 20 generałów i ponad 250 pułkowników. Przypominały także, ze przed rokiem Sejm przyjął nowelizację ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, która pozwoliła ministrowi "w szczególnie uzasadnionych przypadkach" wyznaczać żołnierzy na stanowiska służbowe przyporządkowane wojskowym mającym o dwa i więcej stopni wyżej, bez mianowania ich na ten stopień.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • radar 2017-02-01 06:52:50
    Reforma w armii polega na całkowitym jej rozbrojeniu przez chorego ministra o czym świadczy to ,że większość zasłużonych generałów składa rezygnację a w Moskwie na Kremlu zacierają ręce że Polska padnie bez walki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA