REKLAMA

Beata Szydło odwołała Adama Jassera, UOKiK bez prezesa

  • Autor: PAP/GP
  • 21 stycznia 2016 18:49
Beata Szydło odwołała Adama Jassera, UOKiK bez prezesa Jasser był prezesem UOKiK od marca 2014 roku. (fot. Adrian Grycuk/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 pl)

· Odwołanie miało miejsce 21 stycznia.
· O zmianie powiadomił opinię publiczną Rafał Bochenek, rzecznik rządu.
· Jasser nie był na stanowisku długo.

- Premier Beata Szydło odwołała Adama Jassera ze stanowiska prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, powiedział w czwartek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Jasser był prezesem UOKiK od marca 2014 roku.

Wcześniej, od 2010 r., był wiceministrem w kancelarii premiera Donalda Tuska; sekretarzem Rady Gospodarczej przy premierze. Od 2011 r. nadzorował Departament Analiz Strategicznych KPRM, był także koordynatorem Zespołu Programowania Prac Rządu i pełnomocnikiem premiera w zakresie oceny skutków regulacji. W latach 2009-2010 pełnił funkcję dyrektora programowego i członka zarządu Fundacji demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej. Wcześniej związany z agencją Reutera.

Do kompetencji prezesa UOKiK należy kształtowanie polityki antymonopolowej i polityki ochrony konsumentów. Prezes Urzędu odpowiada bezpośrednio przed premierem. Zgodnie z ustawą o UOKiK prezes Rady Ministrów powołuje prezesa UOKiK spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru. Nabór przeprowadza zespół powołany przez szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z upoważnienia prezesa Rady Ministrów, liczący co najmniej 3 osoby, których wiedza i doświadczenie dają rękojmię wyłonienia najlepszych kandydatów. W toku naboru zespół wyłania nie więcej niż 3 kandydatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA