REKLAMA

Beata Szydło: Polska nie zgodzi się na szantaż ws. uchodźców

  • Autor: PAP/JS
  • 28 marca 2017 16:18
Beata Szydło: Polska nie zgodzi się na szantaż ws. uchodźców Beata Szydło stanowczo: "Dotychczasowa polityka migracyjna nie zdała egzaminu". (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Grupa Wyszehradzka, jak również Polska, nigdy nie zgodzą się na szantaż ws. uchodźców. Dotychczasowa polityka migracyjna nie zdała egzaminu - podkreśliła premier Beata Szydło po spotkaniu szefów rządów V4 w Warszawie.

Szydło na konferencji prasowej była pytana o komentarz m.in. do słów unijnego komisarza ds. migracji Dimitrisa Awramopulosa. W poniedziałek (27 marca) poinformował on ministrów spraw wewnętrznych państw UE, że "nie ma żadnych wymówek", by nie wywiązywać się z podjętych jesienią 2015 roku zobowiązań dotyczących przejmowania uchodźców od Włoch i Grecji, dotkniętych kryzysem migracyjnym.

Za podjęciem przez KE działań wobec krajów, które nie przyjmują uchodźców, opowiedział się niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere. "Komisja jest strażnikiem traktatów. Dlatego musi pilnować przestrzegania prawa i ma ku temu narzędzia" - powiedział de Maiziere.

Szydło podkreśliła, że wypowiedzi te odbiera "jako nieporozumienie i próbę szantażu". "Grupa Wyszehradzka, również Polska, nigdy nie zgodzą się na szantaż i nie zgodzą się na dyktowanie takich warunków. Grupa Wyszehradzka i Polska na pewno nie ulegnie takim dyktatom" - zapowiedziała.

Premier zwróciła uwagę, że polityka migracyjna, która do tej pory była przyjęta w UE nie sprawdziła się i należy z tego wyciągnąć wnioski. "Dobrze, że taka refleksja pod wpływem m.in. Polski i jednolitego stanowiska Grupy Wyszehradzkiej się pojawiła" - powiedziała.

"Wypowiedzi komisarza i ministrów, którzy z różnych państw UE próbują narzucić taki dyktat i taki szantaż są nieporozumieniem; one nie służą budowaniu jedności Unii Europejskiej" - podkreśliła Beata Szydło. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • puszatek 2017-04-05 15:55:05
    Tak trzymać! Nie ulegać szantażowi. Chcę Polski białej, spokojnej i bezpiecznej, żadnych multi - kulti, podobno już ich jest wystarczająco. Brawo, pani Premier!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA