REKLAMA

Beata Szydło: Program Mieszkanie plus priorytetem dla ministra Andrzeja Adamczyka

  • Autor: PAP/JS
  • 26 stycznia 2017 17:22
Beata Szydło: Program Mieszkanie plus priorytetem dla ministra Andrzeja Adamczyka Szefowa rządu oceniła, że program "jest ambitny, kompleksowy, złożony z kilku programów (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

•  Priorytetem dla ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka jest sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości - Mieszkanie plus - powiedziała premier Beata Szydło.
• Dodała, że minister Adamczyk ma także skutecznie wydać pieniądze unijne.

"Pan minister Adamczyk ma właściwe jedno zadanie: zadanie polegające na konsekwentnym, skutecznym wydawaniu pieniędzy unijnych i realizowaniu inwestycji" - powiedziała premier podczas konferencji prasowej w ramach przeglądu resortów.

Jak oceniła, do tej pory resort świetnie sobie z tym radzi, bo realizuje projekty, które są już zaawansowane i na które podpisywane są umowy na różne kwoty środków unijnych.

Premier wskazała, że szef resortu budownictwa ma trzy najważniej cele. "Pierwsza rzecz - sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości - Mieszkanie plus. To jest to zadanie, z którego na pewno pan minister Adamczyk zostanie rozliczony na koniec roku. Pilotażowy program już ruszył. Mieszkania już zaczynają powstawać. Ale to jest dopiero pilotaż" - mówiła Szydło.

Szefowa rządu oceniła, że program "jest ambitny, kompleksowy, złożony z kilku programów, które są kierowane zarówno do samorządów, jak i do indywidualnych inwestorów i do inwestorów, którzy budują na systemie wielorodzinnym. To jest ten najważniejszy priorytet dla ministra Adamczyka" - podkreśliła Beata Szydło.

Czytaj też: Beata Szydło: W 2018 roku zacznie się rozwijać nowoczesne górnictwo

kolejnym ważnym - obok programu Mieszkanie plus - priorytetem dla ministra Adamczyka są inwestycje kolejowe."W ubiegłym roku wielokrotnie spotykaliśmy się z takimi głosami, że zbyt mało dzieje się z kolejami, że zbyt mało zrealizowanych jest inwestycji" - powiedziała premier.

Podkreśliła, że po czwartkowej rozmowie z szefem MIB może powiedzieć: "jestem usatysfakcjonowana wielkością zaawansowanych w tej chwili kontraktacji projektów kolejowych". Dodała, że konieczny jest bardzo silny monitoring i nadzór ministerstwa nad tym, żeby te projekty zostały zrealizowane.

"Mamy doświadczenie z poprzednich lat, z poprzednich rządów, kiedy praktycznie rzecz biorąc pieniądze w polskie inwestycje na kolejach nie zostały realizowane" - powiedziała szefowa rządu. Jej zdaniem wynikało to z różnych powodów. "My stawiamy sobie takie cele, że te wszystkie środki, które zostały przeznaczone w tej perspektywie finansowej na inwestycje kolejowe, będą zrealizowane" - zadeklarowała.

Szydło wskazała, że kolejnym priorytetem ministra Adamczyka jest realizacja tych inwestycji drogowych, które już zostały rozpoczęte. Przypomniała, że chodzi o dwa duże projekty: Via Carpathia oraz Via Baltica.

Ważne - jak podkreśliła - będą też inne projekty, które Polska realizuje w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Dodała, że chodzi o realizację programu autostradowego, dróg lokalnych i dróg, które ważne są dla poszczególnych regionów naszego kraju.

"Ten program inwestycji drogowych zostanie niebawem również znowelizowany przez rząd. Rząd przyjmie stosowaną uchwałę" - podsumowała premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA