REKLAMA

Beata Szydło: Reforma edukacji w końcowej fazie, odwracanie jej spowoduje chaos

  • Autor: PAP/JS
  • 25 kwietnia 2017 16:27
Beata Szydło: Reforma edukacji w końcowej fazie, odwracanie jej spowoduje chaos Premier Beata Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Wniosek o przeprowadzenie referendum było trzeba złożyć w odpowiednim momencie, obecnie jesteśmy w końcowej fazie wdrażania reformy i ktoś, kto chce to odwracać, będzie powodował chaos - uważa premier Beata Szydło.

Premier na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu była pytania, czy jest za przeprowadzeniem referendum w sprawie reformy edukacji.

"Wielokrotnie powtarzałam i będę to powtarzać, że obywateli trzeba w ważnych sprawach pytać o zdanie i zdania nie zmieniam tutaj" - powiedziała premier.

"Gdyby w odpowiednim momencie ten wniosek został, czyli przed przyjęciem przez Sejm i podpisaniem ustaw (Prawo Oświatowe i Przepisy wprowadzające Prawo Oświatowe - red) przez pana prezydenta i przede wszystkim wdrożeniem reformy to, to referendum miałoby sens" - oceniła Szydło.

"Jesteśmy w środku procesu zmiany systemu edukacji w Polsce" - podkreśliła. "W fazie praktycznie rzecz biorąc końcowej wdrażania reformy" - dodała. Dlatego według niej, ktoś, kto chce obecnie odwracać to, czy próbować poddawać w wątpliwość zmiany, spowoduje tylko i wyłącznie "zaniepokojenie i chaos".

Więcej przeczytasz tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA