REKLAMA

Beata Szydło: Reparacje się Polsce należą, jesteśmy gotowi się o nie upominać

  • Autor: PAP/JS
  • 07 września 2017 19:10
Beata Szydło: Reparacje się Polsce należą, jesteśmy gotowi się o nie upominać Premier Beata Szydło odparła, że oficjalne stanowisko rządu w tej sprawie będzie wyrażone wtedy, gdy zostanie podjęta "decyzja polityczna, że będziemy występować o reparacje". (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

W moim przekonaniu reparacje wojenne się Polsce należą i polskie państwo ma prawo się o nie upominać; jesteśmy gotowi do tego, żeby takie postępowanie prowadzić - powiedziała premier Beata Szydło.

Szydło została spytana w radiu RMF o stanowisko rządku ws. reparacji.

Premier odparła, że oficjalne stanowisko rządu w tej sprawie będzie wyrażone wtedy, gdy zostanie podjęta "decyzja polityczna, że będziemy występować o reparacje".

"W moim przekonaniu Polsce się to należy. Polskie państwo ma prawo upominać się i jesteśmy przygotowani do tego, żeby takie postępowanie prowadzić" - zadeklarowała szefowa rządu. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA