REKLAMA

Beata Szydło: Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju nie spełniła do końca moich oczekiwań

  • Autor: PAP/JS
  • 01 lutego 2017 14:44
Beata Szydło: Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju nie spełniła do końca moich oczekiwań Beata Szydło (fot. premier.gov.pl)

• Premier Beata Szydło zgłosiła kilka zastrzeżeń do Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), bo - jak powiedziała  - nie spełniła ona do końca jej oczekiwań.
• Podkreśliła, że to najważniejsza strategia PiS i musi być perfekcyjna.

Premier przypomniała, że we wtorek rząd pracował nad dokumentem (SOR - red), który został przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju.

"Nie przyjęliśmy wczoraj tego dokumentu ze względu na to, że pewne poprawki jeszcze będą naniesione. On wymagał jeszcze doprecyzowania. Ja również zgłosiłam kilka zastrzeżeń. Natomiast mogę powiedzieć, że kształt tego dokumentu, który został przedstawiony wczoraj, nie ulegnie zmianie" - powiedziała premier.

Jak mówiła Szydło, dokument "nie spełniał do końca moich oczekiwań". "To jest najważniejsza strategia, którą rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotowuje, i ona musi być perfekcyjna" - podkreśliła szefowa rządu.

Zaznaczyła, że w związku ze Strategią wywiązała się dyskusja między resortami "i pewne uwagi się pojawiły".

Premier poinformowała, że wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zadeklarował, iż na najbliższym bądź kolejnym posiedzeniu rządu ten dokument zostanie przedłożony i wtedy Rada Ministrów go przyjmie.

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakłada m.in., że w roku 2030 dochód rozporządzalny brutto w Polsce ma być zbliżony do poziomu średniej UE, a do 2020 r. ma wynosić 80 proc. średniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • prawica 2017-02-01 18:47:15
    Skończ kobieto wstydu oszczędź, łamiesz prawa obywateli odbierając im wolność.
  • jr 2017-02-01 15:29:43
    Szydlowa wniosła uwagi, ale chyba do koloru teczki, bo ona zna sie tylko na soltysowaniu i broszkachREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA