REKLAMA

Beata Szydło tłumaczy nagrody dla ministrów: To były oficjalne nagrody z budżetu, a nie zegarki od kolegów-biznesmenów

 • Autor: PAP/JS
 • 22 marca 2018 17:55
Beata Szydło tłumaczy nagrody dla ministrów: To były oficjalne nagrody z budżetu, a nie zegarki od kolegów-biznesmenów Jak mówiła Szydło, informację na ten temat w szczególności chciała przedstawić wszystkim Polakom, bo informacja ta należy im się ze względu "na kłamstwa opozycji". (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały - oświadczyła  w Sejmie była premier Beata Szydło. Dodała, że dzięki pracy członków rządu, wszyscy Polacy mogą cieszyć się z rozwoju Polski.

W czwartek (22 marca) b. premier Beata Szydło zabrała głos przed głosowaniem ws. wniosku o odrzucenie informacji szefa MSZ nt. polityki zagranicznej. Odniosła się w nim do kwestii nagród dla ministrów rządu PiS, która - w jej ocenie - stała się "hucpą urządzaną przez polityków opozycji".

Jak mówiła Szydło, informację na ten temat w szczególności chciała przedstawić wszystkim Polakom, bo informacja ta należy im się ze względu "na kłamstwa opozycji".

"Na początku podkreślę jedno: biorę odpowiedzialność za rząd, którym miałam zaszczyt przez dwa lata kierować, biorę odpowiedzialność za sukcesy i borę odpowiedzialność za to wszystko, co było niedociągnięciami" - oświadczyła Szydło.

"Tak, rzeczywiście ministrowie, wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały. To były nagrody oficjalne, nagrody, które zostały przyznane w ramach budżetu uchwalonego w tej izbie, a nie zegarki od kolegów-biznesmenów. Ci ludzie ciężko pracowali i pracują po to, żeby wszyscy Polacy mogli cieszyć się z rozwoju Polski, a nie tylko wybrane grupy interesów" - mówiła b. szefowa rządu.

Czytaj też: Michał Dworczyk: Przyznanie nagród ministrom to było niedopatrzenie

W trakcie przemówienia Szydło z ław opozycji słychać było skandowanie "oddaj kasę".

"Mam pytanie do polityków PO, skoro tak państwo (...) głośno krzyczycie, to proszę powiedzieć, jak to się stało, że tylko w ciągu dwóch lat rządów PiS, kilkanaście najważniejszych spółek skarbu państwa podwoiło swoje zyski, a ich wartość giełdowa wzrosła o 100 mld zł? 100 mld w dwa lata. I te 100 mld zł zostało przeznaczone na programy społeczne, zostało skierowane do zwykłych obywateli. To są pieniądze Polaków, a nie wasze" - podkreśliła.

"A pieniądze Polakom oddajcie te, które za waszych czasów wypływały z budżetu" - zwróciła się do posłów PO.

Ławy PiS przyjęły wystąpienie wicepremier oklaskami na stojąco, wznoszono okrzyki "Beata, Beata". Zobaczcie sami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (13 komentarzy)

 • Leo 2018-03-23 15:25:03
  Do Skok z pisuaru na kasę: Bravo! Świetny i trafny komentarz!
 • Emeryt76lat 2018-03-23 10:52:30
  Ej, Brocha, Brocha! ZUS zwaloryzował mi emeryture...z 960 na 980,- zł/mc.... 800 idzie na czynsze itp. Reszta na przeżycie m-ca i lekarstwa! H.j ci na twój grób!
 • Gość 2018-03-23 10:42:38
  no wróciła dobra stara wydzierająca się na posłów Broszka. dawno nie było kiwania paluszkiem jak na przedszkolaków i darcie gęby żeby zagłuszyć resztki nędzne sumienia (o ile jeszcze są). najważniejsze to nie zająć się swoim syfem tylko nawalić innym i przykryć wstyd rykiem i wykrzywioną gębą. tęskniliście??
 • wolak 2018-03-23 09:04:57
  Czyżby pani Beata przyznała, że pis okradł spółki na 100 mld zł?
 • zyrandol 2018-03-23 08:50:24
  Śmieszna Beatka. Niech zarobi te pieniądze w swojej firmie a później nimi szasta. Mąż dostał prawie 20 mln. więc powinien jej wytłumaczyć jak zakłada się własną firmę. Przecież dostał te 20 baksów na namawianie Polaków aby zakładali firmy. Żona powinna być pierwsza.
 • do Art 2018-03-23 08:47:36
  nie koleś, tutaj dali wyraz swojego oburzenia uczciwi, pracujący podatnicy, mający rodziny, majacy moralny kręgosłup i nie pozwalający się w tak prymitywny sposób okradać i omamiać. I nie mający nic wspólnego z tymi pseudopolitykami i społecznikami z kodu, czy skompromitowanej PO !!! Więc nie szukaj do obrany bolszewickiej metody.
 • Art 2018-03-23 08:02:00
  Samo KODziarstwo i POszołomstwo na tym forum. Aż dziwne co tu robią? Ujadają bo rząd Szydło ukrócił przewały na VAT, prywatyzacji i przemycie. To was boli, złodzieje i nieudacznicy ;)
 • Skok z pisuaru na kasę 2018-03-23 00:22:53
  OK, tobie i twoim kumplom należała się ekstra kasa za ciężką pracę - 35% ekstra do rocznej pensji. Czekamy na 35% premii dla ciężko pracujących urzędników, nauczycieli i całej reszty sfery budżetowej. No chyba że Ojczyzna jest rzeczywiście dojna tylko dla tych przy władzy jak się o to modlił facet zwany przez niektórych prezydentem.
 • Raf 2018-03-22 23:41:35
  Oj wychodzi kompleks Mateusza... broszko droga jakbyś była taka dobra i cieżko zapracowana to by Cie nikt z posadki nie ruszył... a normalny honorowy człowiek nie przyjął by stanowiska i kasy za nic nie robienie co czyni Pani obecnieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA