REKLAMA

Beata Szydło: W sporze o Puszczę Białowieską rację ma minister Szyszko

  • Autor: PAP/JS
  • 07 września 2017 22:09
Beata Szydło: W sporze o Puszczę Białowieską rację ma minister Szyszko Premier powiedziała, że w poniedziałek odbędzie się posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu, na którym minister Szyszko "przedstawi argumenty, że racja jest po polskiej stronie". (fot. Jacek Karczmarz / Wikimedia Commons)

W sporze dot. Puszczy Białowieskiej rację ma minister środowiska Jan Szyszko; w poniedziałek na posiedzeniu Trybunału Sprawiedliwości UE minister przedstawi argumenty, że racja jest po polskiej stronie - powiedziała premier Beata Szydło.

Szydło było pytana w radiu RMF FM, czy ona i minister środowiska Jan Szyszko są gotowi ponieść odpowiedzialność urzędniczą za decyzję o wycince w Puszczy Białowieskiej wbrew Komisji Europejskiej.

Premier powiedziała, że w poniedziałek odbędzie się posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu, na którym minister Szyszko "przedstawi argumenty, że racja jest po polskiej stronie".

"Mam nadzieję, że Trybunał podejmie decyzję merytoryczną, a nie polityczną. Mówię o tym dlatego, że mam wrażenie, że pewne tematy dotyczące funkcjonowania niektórych państw członkowskich UE, niestety tematy, które powinny być rozstrzygane merytorycznie, są rozstrzygane politycznie" - powiedziała Szydło.

Przekonywała, że w sporze dot. puszczy rację ma Szyszko. "W tym sporze rację ma minister Szyszko, a potwierdzają to analizy eksperckie" - powiedziała Szydło. Przekonywała, że analizy potwierdzają, że wycinka jest konieczna do ratowania puszczy.

Szydło była pytana skąd zatem decyzja Komisji Europejskiej o konieczności wstrzymania tej wycinki. "A skąd decyzja KE, żeby cały czas prosić Polskę o różnego rodzaju wyjaśnienia dot. łamania rzekomo prawa w Polsce?" - odparła Szydło. Jak dodała, w tej chwili Komisja żąda wyjaśnień dot. reformy sądownictwa. "A przecież my nie pracujemy jeszcze nad tymi zmianami w sądownictwie, bo pan prezydent dopiero projekty (ustaw) przygotowuje" - powiedziała szefowa rządu.

"To są decyzje polityczne, KE niestety wyszła ze swojej roli i jest w tej chwili przede wszystkim komisją polityczną. Mówię to z troską, dlatego że nie taka jest jej rola traktatowa, ale mam nadzieję, że komisja zmieni swoje postępowanie" - powiedziała Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Teodor II 2017-09-08 08:53:53
    A pelikany łykajo, bo na pincet pluz budziet !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA