REKLAMA

Beata Szydło: Wyrok unijnego trybunału nie zmieni polskiej polityki dot. przyjmowania uchodźców

  • Autor: PAP/JS
  • 06 września 2017 20:31
Beata Szydło: Wyrok unijnego trybunału nie zmieni polskiej polityki dot. przyjmowania uchodźców (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Oddalenie przez Trybunał Sprawiedliwości UE skarg Słowacji i Węgier dot. mechanizmu relokacji osób ubiegających się o azyl nie zmieni polskiej polityki ws. przyjmowania uchodźców - powiedziała premier Beata Szydło.

W środę (6 września) Trybunał Sprawiedliwości UE oddalił, wniesione przez Słowację i Węgry, skargi o stwierdzenie nieważności decyzji Rady z września 2015 r., ustanawiającej tymczasowy mechanizm obowiązkowej relokacji osób ubiegających się o azyl.

"Myśmy się spodziewali takiej decyzji Trybunału, byliśmy na to przygotowani, jesteśmy na to przygotowani. Oczywiście nasza polityka nie zmieni się, jeżeli chodzi o przyjmowanie uchodźców" - podkreśliła premier w rozmowie z TVP Info.

"Przyjmowanie uchodźców i polityka migracyjna, która została wprowadzona przez UE, przypomnę - za poprzedniego rządu, była - w naszej ocenie - błędem. To były złe decyzje. Również nie przyniosły żadnego oczekiwane efektu" - dodała szefowa rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA