REKLAMA

Beata Szydło zachowa stanowisko premiera? Jarosłąw Gowin: Decyzja należy do PiS

  • Autor: PAP/AT
  • 06 listopada 2017 10:39
Beata Szydło zachowa stanowisko premiera? Jarosłąw Gowin: Decyzja należy do PiS W sprawie pani premier rzeczą oczywistą jest, że tutaj inicjatywa i decyzja należy do głównej partii naszego obozu, czyli Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Gowin (Jarosław Gowin, fot.PTWP)

Teoretycznie każdy scenariusz jest możliwy. Poczekajmy parę dni - powiedział lider partii Porozumienie, wicepremier Jarosław Gowin pytany o rekonstrukcję rządu.

• Premier Szydło pod koniec października zapowiedziała rekonstrukcję rządu.

• Nie podała wówczas kto ma odejść z rządu, ani kim będą nowi ministrowie.

• Prawdopodobnie w tym tygodniu dojdzie do spotkania kierownictw partii tworzących obóz rządzący - powiedział Gowin pytany o rekonstrukcję rządu.

• Nie wiadomo, czy wszystko już się rozstrzygnie, ale wiele rzeczy będzie dużo jaśniejszych - dodał.

Gowin pytany w Radiowej Jedynce o zapowiadaną przez premier Beatę Szydło rekonstrukcję rządu stwierdził, że prawdopodobnie w tym tygodniu dojdzie w tej sprawie do spotkania kierownictw partii tworzących obóz rządzący - PiS, Solidarnej Polski i nowej partii Gowina, Porozumienia.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński zostanie premierem?

Na pytanie, czy w sprawie rekonstrukcji rządu wszystko jest możliwe ocenił, że teoretycznie każdy scenariusz jest możliwy. "Politycznie to uważam, że byłoby zupełnie przedwczesnym, gdybym w tej chwili snuł jakiekolwiek spekulacje personalne. Poczekajmy parę dni" - podkreślił.

"Nie chcę powiedzieć, że wszystko rozstrzygnie się w tym tygodniu, bo nie wiadomo, czy podczas jednego wspólnego posiedzenia kierownictw partii koalicyjnych dojdziemy, nomen omen, do porozumienia, ale myślę, że po tym tygodniu już wiele rzeczy będzie dużo jaśniejszych" - powiedział Gowin.

Czytaj też: Rekonstrukcja rządu w porozumieniu z koalicjantami PiS

Zapytany, czy zapewniłby o pozostaniu Beaty Szydło na stanowisku premiera, Gowin powiedział, że odcina się od jakichkolwiek spekulacji personalnych. "W sprawie pani premier rzeczą oczywistą jest, że tutaj inicjatywa i decyzja należy do głównej partii naszego obozu, czyli Prawa i Sprawiedliwości" - podkreślił.

Premier Szydło pod koniec października zapowiedziała rekonstrukcję rządu; nie podała wówczas kto ma odejść z rządu, ani kim będą nowi ministrowie. Premier zapowiedziała wtedy, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni przekaże opinii publicznej swoje decyzje o zmianach w Radzie Ministrów.

W sobotę - w dniu, w którym odbył się kongres podczas którego powołano nowe ugrupowanie - Porozumienie - Gowin nawiązując do kwestii rekonstrukcji rządu powiedział w TVP, że potrzebne są "rozmowy wewnątrz koalicji nie tylko nad rekonstrukcją personalną, chociaż ona pewnie nastąpi, ile nad usprawnieniem procedur podejmowania decyzji w ramach obozu rządowego".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA