REKLAMA

Beatę Szydło zastąpi nowy premier? Bochenek: nic o tym nie słyszałem

  • Autor: PAP/AT
  • 23 września 2016 11:50
Beatę Szydło zastąpi nowy premier?  Bochenek: nic o tym nie słyszałem Jesteśmy bardzo zgraną drużyną - mówi rzecznik rządu (Rafał Bochenek, fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Nie słyszałem o decyzji i zakusach ws. zmiany na fotelu premiera - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Potrafimy wyciągać wnioski i rewidować swoje działania; chcemy pokazać inne standardy - mówił o zapowiadanych przez premier Beatę Szydło zmianach w rządzie.

"Decyzje i informacje na ten temat zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu. Pani premier ogłosi to wszystkim państwu" - powiedział w piątek Bochenek dziennikarzom.

Pytany o to, czy będzie zmiana na fotelu premiera, Bochenek mówił: "Ja nie słyszałem o takiej decyzji i takich zakusach".

"Jesteśmy akurat bardzo zgraną drużyną i wszyscy razem współpracujemy, aczkolwiek potrafimy wyciągać wnioski, jeżeli jakiekolwiek decyzje, czy działania są niefortunne albo nietrafione, potrafimy rewidować swoje działania, nie tak jak robili to nasi poprzednicy, którzy tkwili w błędzie i brnęli w kolejne błędy" - podkreślał.

"Oczywiście wszelkie działania poszczególnych ministrów, również prezesów, ponieważ wypowiedź pani premier dotyczyła spółek, będą podejmowane w najbliższym czasie, aczkolwiek decyzje co do tego zapadną w przyszłym tygodniu" - powiedział rzecznik rządu.

Czytaj też: Szydło: Nie czuję się w cieniu Jarosława Kaczyńskiego

Pytany o sytuację w spółkach Skarbu Państwa, powiedział, że w tym momencie trwają kontrole działań zarządów. "Nasz rząd zobligował się do tego, że będzie transparentny, uczciwy i ludzie, którzy są wokół nas, którzy wspierają ten rząd, również tymi wartościami powinni się wykazywać i kierować" - zaznaczył.

Dopytywany, czy zapowiadane przez premier zmiany systemowe, obok personalnych, mogą oznaczać przekazanie kompetencji ministra finansów ministrowi rozwoju regionalnego i likwidację Ministerstwa Finansów, odpowiedział, że wszystko zostanie upublicznione i ogłoszone w przyszłym tygodniu oraz że trwa analiza działań poszczególnych podmiotów, które podlegają rządowi.

Czytaj też: Szydło zapowiada wielkie zmiany w rządzie. Nie tylko personalne

"Chcemy właśnie pokazać inne standardy. My zobligowaliśmy się przed Polakami, że będziemy pracować uczciwie, pokornie i tego się trzymamy do samego końca i na pewno nie zrezygnujemy z tych wartości, które przyświecały rządowi, ludziom, którzy nas popierali. Ludzie nam zaufali i od samego początku mówiliśmy, że będziemy pokazywać, że jesteśmy inni niż nasi poprzednicy i to właśnie tym działaniem pani premier udowodnia i myślę, że właśnie to jest ta zasadnicza różnica, która odróżnia nas od tych, którzy sprawowali władzę przez ostatnie 8 lat i niszczyli państwo polskie" - powiedział Bochenek.

Jak podkreślił, "jeżeli rząd ma być skuteczny i skutecznie realizować te reformy, do których zobligował się przed Polakami, to czasami również i zmiany personalne są w rządzie potrzebne". "Pani premier powiedziała, że takie zmiany ogłosi w przyszłym tygodniu i poczekajmy do tego czasu" - zakończył.

W piątek rano na antenie Polskiego Radia premier Szydło zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu zostaną przedstawione zmiany personalne oraz systemowe w rządzie. Pytana o najlepszych swoich ministrów, wymieniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską i szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryka Kowalczyka (nadzorującego likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa).

Szydło uznała wyjazdowe posiedzenie klubu PiS za "bardzo potrzebne". Dopytywana, czy może ono wpłynąć na jej decyzje, Szydło odparła: "Rozmowa dziś na klubie parlamentarnym jest bardzo potrzebna i bardzo się cieszę, że ten klub będzie miał miejsce. Myślę, że to jest kwestia rozmowy nie tylko o rządzie, bo decyzje, które będą zapadały w rządzie, są moimi decyzjami. Oczywiście rząd jest tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość i kierownictwo partii pewne kierunki działań ze sobą ustala".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA