REKLAMA

Będą zmiany w rządzie? Wicepremier: Jeśli w ogóle to niewielkie i nie dotkną premier Beaty Szydło

  • Autor: PAP/AT
  • 26 czerwca 2017 10:12
Będą zmiany w rządzie? Wicepremier: Jeśli w ogóle to niewielkie i nie dotkną premier Beaty Szydło Rząd Beaty Szydło został zaprzysiężony 16 listopada 2015 r. (fot.PTWP)

Zmiany w rządzie, jeśli w ogóle do nich dojdzie będą niewielkie i na pewno nie dotkną premier Beaty Szydło - powiedział lider Polski Razem wicepremier Jarosław Gowin.

• Rekonstrukcja rządu wymagałaby uzgodnień z koalicjantami, a do takich rozmów nie doszło - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jarosław Gowin.

• Dodał, że jeśli dojdzie do zmian to będą "niewielkie" i na "pewno nie dotkną premier Szydło".

• Zdaniem wicepremiera Beata Szydło "jest w dobrej formie".

Gowin pytany był w wywiadzie dla "Rzeczypospolitej" o możliwość rekonstrukcji rządu. "Rekonstrukcja wymagałaby uzgodnień z koalicjantami z Solidarnej Polski i Polski Razem, a do takich rozmów nie doszło" - podkreślił. Dodał, że zmiany w rządzie, jeśli w ogóle do nich dojdzie będą niewielkie i "na pewno nie dotkną premier Szydło".

Na pytanie czy wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki nie zastąpi premier Beaty Szydło odparł: "Na pewno nie". Zdaniem wicepremiera Beata Szydło "jest w dobrej formie". "Należy do ścisłej czołówki polityków cieszących się największym zaufaniem, a nasze notowania w sondażach zbliżają się do 40 proc." - zaznaczył Gowin.

Czytaj też: Głęboka rekonstrukcja rządu? Jarosław Gowin: Żadnego trzęsienia ziemi się nie spodziewam

Zapytany czy w takim razie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który ma w tej chwili najniższe zaufanie społeczne powinien zostać zdymisjonowany Gowin: "Nie startujemy w konkursie piękności, dlatego minister Macierewicz nie musi być wymieniony. Ważne, że jest skuteczny".

Na pytanie czy patrząc na sytuację w polskiej armii nie żałuje, że nie został szefem MON wicepremier, minister nauki odparł, że jest zdeterminowany, by w tej kadencji poświęcić cały swój wysiłek na reformę polskich uczelni. "Jeśli wygramy następne wybory i pojawi się propozycja objęcia innego resortu, nie uchylę się" - zadeklarował Gowin.

Beata Szydło jest w dobrej formie.

Gowin był pytany również, czy jako były minister sprawiedliwości przygląda się z aprobatą zmianom przeprowadzanym przez ministra Ziobro w sądach, KRS i zapowiedziach zmian w Sądzie Najwyższym.

"Przyglądam się ministrowi Ziobrze z zazdrością. Kiedy byłem ministrem sprawiedliwości (w rządzie PO-PSL), Donald Tusk nie chciał słyszeć o żadnych głębszych reformach" - podkreślił. Dodał, że większość tego, co robi minister Ziobro ocenia pozytywnie. "Niektóre reformy przeprowadziłbym inaczej, a są też punkty, w których mam odmienne zdanie, ale nie na tyle" - zaznaczył wicepremier.

Gowin był też pytany, jaki jego zdaniem ustrój byłby dla Polski najlepszy. "Jestem zwolennikiem modelu kanclerskiego, wyboru prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe i przekazania mu uprawnień symbolicznych. Cała władza powinna być w rękach premiera" - oświadczył.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2017-06-26 16:30:27
    Gowin: ty się nie stawiaj ponad Panią Premier! jesteś tylko jednym z kilku ministrów i kilku wicepremierów. Jak się tak mądrzysz to wracaj niezguło do swoich platfusów albo do dawnego kolesia partyjnego Palikota!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA