REKLAMA

Bez niespodzianek na liście PiS-u w Rybniku

  • Autor: WGK
  • 15 września 2015 15:05
Bez niespodzianek na liście PiS-u w Rybniku Izabela Kloc liderem PiS w Rybniku (fot.

Rybnicka lista kandydatów do Sejmu i Senatu Prawa i Sprawiedliwości nie przyniosła niespodzianek. Sejmową jedynką jest senator Izabela Kloc.

Za liderką znaleźli się Grzegorz Matusiak i Grzegorz Janik. Czwartą pozycję zajmuje Czesław Sobierajski, a za nim grupa lokalnych działaczy PiS z Żor, Jastrzębia-Zdroju i powiatów: wodzisławskiego, raciborskiego, rybnickiego i mikołowskiego.

W 2011 w wyborach parlamentarnych PiS w okręgu rybnickim zdobył trzy mandaty. Pięć przypadło PO, a jeden Ruchowi Palikota. Zdaniem Izabeli Kloc w tym roku wynik ma być zdecydowanie lepszy.

Kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego do Senatu w Rybniku i powiatach rybnickim i mikołowskim jest Wojciech Piecha. O fotel senatora w Żorach, Jastrzębiu-Zdrój i powiatach wodzisławskim oraz raciborskim będzie ubiegał się Adam Gawęda.

Sylwetka liderki

Absolwentka teologi na KUL (licencjat) i magisterskich studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Śląskim. Była nauczycielką w pszczyńskiej szkole podstawowej i w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Później została dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Związku Górnośląskiego i konsultantką w Regionalnym Ośrodku Edukacyjno-Metodycznym „Metis” w Katowicach.

Ze Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego przeszła do Przymierza Prawicy, a następnie do Prawa i Sprawiedliwości. Zasiadała w sejmiku śląskim, była radną powiatu pszczyńskiego. W 2005, 2007 i 2011 uzyskiwała mandat poselski jako kandydatka PiS-u. W 2014 r. w wyborach uzupełniających została senatorem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA