REKLAMA

Biedroń oczekuje od rządu rozwiązania problemu Słupska

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 07 czerwca 2016 10:16
Biedroń oczekuje od rządu rozwiązania problemu Słupska W Słupsku brakuje rąk do pracy. Oczekiwałbym od rządzących rozwiązań w tym zakresie - mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska ( fot. Igor Nizio/ UM)

- W Słupsku brakuje rąk do pracy. Oczekiwałbym od rządzących rozwiązań w tym zakresie - mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska.

W Słupsku bezrobocie wynosi 7 proc., a realne 4 proc. Nam brakuje rąk do pracy - informuje Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Jak dodaje to jeden z problemów, na który rządzący nie znajdują odpowiedzi.

- Ja oczywiście mogę to regulować, ale prezydent miasta ma niewielki wpływ na to jak będzie się kreował rynek pracy czy przedsiębiorczość na terenie miasta - mówi Biedroń.

Według prezydenta pomóc może tylko państwo.

- Jeżeli państwo nie otwiera takiej formuły, gdzie przy braku rąk do pracy ściągamy nowe moce to powstaje poważny problem. Oczekiwałbym od rządzących rozwiązań w tym zakresie - wyjaśnia Biedroń.

Zobacz całość tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • glupot nie opowiadac 2016-06-07 11:29:30
    Jak będziecie normalnie placic za pracę to pół Europy do was przyjedzie po pracę. Natomiast za miske ryżu nikt juz nie pracuje a niewolnicy wymierają. Byle palat dostaje po 15-20 tys. zł na miesiąc a pracownik specjalistyczny, inżynier z uprawnieniami nie może więcej zarobić jak 2,5-3,5 tys. zł. A młodym proponuja umowe zlecenie i prace na czarno.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA