REKLAMA

Biedroń skrytykował Petru: Żenujący przykład obnoszenia się z głupotą

  • Autor: GP
  • 20 września 2016 11:39
Biedroń skrytykował Petru: Żenujący przykład obnoszenia się z głupotą Robert Biedroń jest homoseksualista i dziłaczem na rzecz mniejszości seksualnych. Był posłem Twojego Ruchu Janusza Palikota. (fot.:facebook.com/RobertBiedron)

• Robert Biedroń najnowsze słowa Ryszarda Petru uznał za głupotę. Prezydent Słupska skomentował tak wypowiedź lidera Nowoczesnej, który gratulował publicznego przyznania się do orientacji sekularnej działaczowi swojej partii.
• Do bycia homoseksualistą przyznał się w weekend Paweł Rabiej.
• Innych działaczy lewicy też zbulwersowały słowa Petru.

W poniedziałek (19 września) politycy komentowali niedzielną (18 września) decyzję polityka Nowoczesnej Pawła Rabieja. Polityk partii opozycyjnej wyznał na antenie Polsatu, że jest homoseksualistą.

Ta rewelacja wywołała szereg komentarzy, z wypowiedzią szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru. - Najgorszą sytuacją jest to ukrywać, bo człowiek musi całe życie funkcjonować w ukryciu. (Rabiej - red.) nie zrobił z tego wielkiego halo. Zadzwoniłem i pogratulowałem mu. Nie ma w tym żadnego pomysłu politycznego - powiedział Petru.

W szerszym ujęciu tematu przyznawania się do orientacji seksualnej mówił dalej:

- Dobrze byłoby, żeby ludzie w Polsce, którzy mają odmienną orientację seksualną, nie musieli się tego wstydzić, co nie znaczy, że muszą się z tym obnosić - ocenił Petru. Tych słów nie zaaprobował prezydent Słupska Robert Biedroń.

Na Twitterze skomentował je bardzo dosadnie:

- On tak naprawdę? Żenujący przykład obnoszenia się ze swoją głupotą.

Temat zainteresował innych działaczy lewicy, którzy z racji poglądów są żywo zainteresowani sytuacją mniejszości seksualnych w Polsce. Lewicowców bulwersuje, że Petru ocenił przyznanie się do orientacji jako rzecz prostą.

Barbara Nowacka stwierdziła, że Nowoczesna szuka nowych tematów. - Ciekawe z iloma jeszcze tematami "Nowoczesna" nie zamierza "się obnosić". Prawa kobiet? Świeckie państwo? Co jeszcze boli "liberałów"? - pisała na Twitterze.

Piotr Czerniawski z partii Razem skwitował słowa Petru, nawiązując do Biedronia - Proszę się nie obnosić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • martin 2016-10-04 14:02:02
    Biedroń robi się zazdrosny ze będzie większa konkurencja ???
  • olo 2016-10-04 08:34:37
    A co takiego Petru bulwersującego powiedział?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA