REKLAMA

Bielan chce prześwietlić KOD i jego finanse

 • Autor: GP
 • 23 czerwca 2016 14:32
Bielan chce prześwietlić KOD i jego finanse Adam Bielan jest politykiem większości w Senacie. W przeszłości był nazywany spin doktorem PiS. (fot.:facebook.com/adambielan)

• Adam Bielan sugeruje, by dokładniej zbadać finansowanie Komitetu Obrony Demokracji.
• "KOD dąży, w oczywisty sposób, do przejęcia władzy w kraju" - mówi Bielan.

Senator z ramienia PiS, Adam Bielan wyraził pogląd, że finanse Komitetu Obrony Demokracji to niewyjaśniona i wymagająca analizy sfera działania będącej w opozycji wobec rządu organizacji.

- Nikt nie kontroluje finansów KOD - mówił polityk, który odpowiadał na pytania w radiu RDC w czwartek (23 czerwca). - Uważam, że tej sprawie należy się przyjrzeć. KOD robi niby jakieś zbiórki uliczne, a tak naprawdę może brać pieniądze z zagranicy, od dużych koncernów.

Czytaj: Zbadano czym Mateusz Kijowski zajmował się w PZU. Sprawa interesuje CBA

Polityk sugeruje otwarcie, że za Mateuszem Kijowskim stoją finanse obcych państw.

- Gdyby Komitet Obrony Demokracji był stowarzyszeniem działającym na przykład w imię ochrony przyrody to nie ma sprawy. Ale KOD dąży, w oczywisty sposób, do przejęcia władzy w kraju. Sytuacja, w której finansowanie tej organizacji jest niejasne, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w demokratycznym kraju - uważa Bielan.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • martin 2016-06-27 18:23:52
  Jak macie robić kontrole to róbcie a nie gadajcie , Kijowski się chwali ile to pieniędzy zbiera podczas manifestacji , czy to jest zgodne z prawem . A co z finansami "" nowoczesnej "" boicie się ich ruszyć ? maja haki na was ???
 • tantus 2016-06-27 11:53:23
  Tak a propos kontroli finansów - przypominam, że ostatnią decyzją Ministra Skarbu Wojciecha Jasińskiego w 2007 r. było umorzenie długu Porozumienia Centrum wobec Skarbu Państwa.
 • Zeghar 2016-06-23 15:03:23
  Tak apropo kontroli finansów - po wyborach było głośno o możliwych nieprawidłowościach z kasą w Nowoczesnej. I jakoś cisza, nawet nie było żadnego dementi, że wszystko w porządku.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA