REKLAMA

Bierecki: Budżet na 2017 r. zapowiada dobry rok dla Polski i Polaków

  • Autor: PAP/JS
  • 11 stycznia 2017 16:05
Bierecki: Budżet na 2017 r. zapowiada dobry rok dla Polski i Polaków Senator Grzegorz Bierecki (fot. mat. pras.)

Budżet na 2017 r. zapowiada dobry rok dla Polski i Polaków - mówił podczas debaty w Senacie nad tegorocznym budżetem Grzegorz Bierecki, szef komisji budżetu i finansów publicznych.

Bierecki przedstawił sprawozdanie z prac komisji budżetu i finansów publicznych. Jak mówił, "ustawa zawiera w ujęciu całorocznym najważniejsze elementy programu PiS". "W pełni zostały w budżecie na 2017 rok przewidziane i zabezpieczone środki na realizację podstawowego programu przyjętego przez rząd w roku 2016, czyli programu 500 plus" - mówił. Poinformował, że na program ten zostanie przeznaczonych w tym roku - zgodnie z budżetem - ponad 23 mld zł, przewidziano też środki na sfinansowanie leków w ramach tzw. programu 75 plus, oraz na wydatki związane z obniżeniem wieku emerytalnego.

"Ten budżet zapowiada dobry rok dla Polski i Polaków - podkreślił. Zaznaczył, że komisja opowiedziała się za przyjęciem budżetu na 2017 r.

Sejm uchwalił budżet na 2017 rok 16 grudnia, podczas posiedzenia w Sali Kolumnowej. Zgodnie z ustawą, dochody budżetu państwa wyniosą w 2017 roku ponad 325 mld zł, a wydatki - ponad 384 mld zł; maksymalny poziom deficytu nie przekroczy 59 mld 345 mln 500 tys. zł.

Rząd założył, że w 2017 r. wzrost PKB (w ujęciu realnym) wyniesie 3,6 proc., średnioroczna inflacja - 1,3 proc., nominalny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej - 5,0 proc., wzrost zatrudnienia w gospodarce narodowej - 0,7 proc., a wzrost spożycia prywatnego (w ujęciu nominalnym) - 5,5 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA