REKLAMA

Błaszczak: Polska aktywna przy zabezpieczeniu granic zewnętrznych Unii Europejskiej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 25 marca 2016 09:10
Błaszczak: Polska aktywna przy zabezpieczeniu granic zewnętrznych Unii Europejskiej Ministrowie dyskutowali na temat wypracowania wspólnych działań i środków do walki z terroryzmem (fot. MSWiA)

W związku z zamachami w Brukseli, prezydencja holenderska na prośbę Belgii zwołała nadzwyczajne posiedzenie Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, w którym udział wziął minister Mariusz Błaszczak.

- Wszyscy złożyli wyrazy współczucia i solidarności Belgom. Została przyjęta deklaracja, w której jeszcze raz powtórzone zostało to, że bardzo ważne jest przyjęcie PNR. To zadanie parlamentu – poinformował po spotkaniu minister Mariusz Błaszczak.

PNR to system wymiany danych pasażerów, który ma pomóc w tropieniu podejrzanych o terroryzm.

Czytaj też: Błaszczak za jak najszybszym wzmocnieniem współpracy wywiadów w walce z terroryzmem

Ministrowie dyskutowali na temat wypracowania wspólnych działań i środków do walki z terroryzmem. Przeanalizowano również możliwość dalszego rozwoju mechanizmów współpracy i wymiany informacji między służbami państw członkowskich. Szef MSWiA zadeklarował pełną gotowość do uczestniczenia w procesie wymiany informacji przez służby.

- Polska jest aktywna przy zabezpieczeniu granic zewnętrznych Unii Europejskiej. 89 polskich strażników granicznych pracuje w Grecji. Kiedy takiej pomocy oczekiwali Słoweńcy i Węgrzy, to wówczas polska Straż Graniczna była tam obecna - podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • polityk prawicowy 2016-03-25 09:56:51
    Panie Mariuszu Błaszczak przestań grać głupa spójrz tylko na granice naszą wschodnią Unii Europejskiej"Schengen", jak jest zabezpieczona? od codziennych gigantycznych przemytów papierosów bez akcyzy traci Skarb Państwa Polskiego jak i Unii Europejskiej. Mieszkam przy granicy, widzę każdego dnia przejściem granicznym dla samochodów osobowych i autokarów, papierosy w olbrzymich ilościach są przerzucane w głąb kraju Polski, po czym dalej na teren Unii Europejskiej w busach międzynarodowych itp.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA