REKLAMA

Błaszczak: Służby nie informują o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 25 lipca 2016 11:56
Błaszczak: Służby nie informują o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce "Służby nie raportują zagrożenia terrorystycznego w naszym kraju" - powiedział Błaszczak fot. MSWiA/twitter)

Służby nie informują o zagrożeniu terrorystycznym w kraju; prewencyjnie zdecydowaliśmy, by czujność była wzmożona - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Błaszczak pytany, czy po ostatnich wydarzeniach w Niemczech, zdecydowano się na zaostrzenie procedur bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży, powiedział, że "procedury, które są w Polsce wdrożone są ostre i nie było potrzeby, żeby je zaostrzać".

Przypomniał także o wprowadzeniu przez premier Beatę Szydło pierwszego stopnia alarmowego Alfa, którego zadaniem jest - jak mówił - wzmożenie czujności służb. "Służby nie raportują zagrożenia terrorystycznego w naszym kraju, ale na zasadzie prewencyjnej zdecydowaliśmy o tym, żeby czujność była wzmożona" - powiedział.

Czytaj też: Szydło: W tym trudnym czasie wsłuchajmy się w słowa Jana Pawła II

"Nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości, że problemy, z którymi teraz borykają się nasi sąsiedzi, to jest rezultat dziesiątek lat polityki migracyjnej, to jest rezultat polityki multikulti, to jest rezultat tego, że właśnie przez lata przyjmowano emigrantów z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, którzy nie integrują się ze społecznością europejską" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA