REKLAMA

Błaszczak: Ustawa antyterrorystyczna na początku przyszłego roku

  • Autor: AS/msw.gov.pl
  • 27 grudnia 2015 21:16
Błaszczak: Ustawa antyterrorystyczna na początku przyszłego roku Mariusz Błaszczak z Prawa i Sprawiedliwości (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

- Pracujemy nad ustawą antyterrorystyczną, będzie gotowa na początku przyszłego roku – powiedział minister Mariusz Błaszczak w Polsat News. Minister ocenił również, że przekształcenie MSW w MSWiA jest właściwą decyzją.

- Doszło do scalenia ministerstw. W MSWiA zajmujemy się więc m.in. zarządzaniem kryzysowym na poziomie wojewódzkim. To jest bardzo dobre rozwiązanie. Dotychczas Straż Pożarna była w MSW, a wojewodowie w MAiC – wyjaśnił minister Mariusz Błaszczak. Ocenił, że takie rozdzielenie w trudnych sytuacjach mogło wywoływać „spory kompetencyjne”.

Szef MSWiA zapytany został także o prace nad przygotowywaną przez partnerów Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych ustawą antyterrorystyczną. Minister Mariusz Błaszczak wskazał, że ustawa doprecyzuje współdziałanie służb. – Zagrożenie terrorystyczne jest faktem. Pracujemy nad ustawą antyterorystyczną. Będzie gotowa na początku przyszłego roku – zapowiedział szef MSWiA. – Nie będziemy inwigilować Polaków w internecie – dodał.

W dalszej części rozmowy szef MSWiA odniósł się do bieżących wydarzeń politycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA