REKLAMA

Błaszczak: Zbigniew Raczak odwołany z funkcji komendanta policji

  • Autor: PAP/AT
  • 05 stycznia 2018 09:34
Błaszczak: Zbigniew Raczak odwołany z funkcji komendanta policji Nie ma akceptacji dla tego rodzaju zachowań, w związku z tym komendant pożegnał się ze swoim stanowiskiem - powiedział szef MSWiA o zachowaniu Raczaka (Mariusz Błaszczak, fot.twitter.com/mblaszczak)

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował o odwołaniu podinsp. Zbigniewa Raczaka z funkcji komendanta miejskiej policji we Wrocławiu.

Według medialnych doniesień, podinsp. Raczak miał zostać znaleziony przed sklepem. Policjant miał być pijany, bez butów i z rozbitą głową. W nocy ze środy na czwartek trafił na jeden z wrocławskich szpitalnych oddziałów ratunkowych.

"Komendant miejski policji we Wrocławiu wczoraj (4 stycznia) został zdymisjonowany przez komendanta wojewódzkiego" - przekazał na antenie Polsat News Błaszczak. Dodał, że wobec podinsp. Raczaka trwa obecnie postępowanie dyscyplinarne i administracyjne, a szczegóły całej sprawy zostaną przedstawione po ich zakończeniu.

"Nie ma akceptacji dla tego rodzaju zachowań, w związku z tym komendant pożegnał się ze swoim stanowiskiem. Każdy z policjantów, policjantek, powinien przestrzegać zasad etycznych; w tym przypadku tak się nie stało" - zaznaczył szef MSWiA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA