REKLAMA

Błażej Wojnicz prezesem Polskiego Holdingu Obronnego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 sierpnia 2016 13:27
Błażej Wojnicz prezesem Polskiego Holdingu Obronnego Błażej Wojnicz jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studiów doktoranckich o profilu ekonomiczno-społecznym w Szkole Głównej Handlowej. (fot. Błażej Wojnicz/facebook)

Taekwondzista, adwokat, były pracownik Ministerstwa Obrony Narodowej i Biura Bezpieczeństwa Narodowego został prezesem Polskiego Holdingu Obronnego.

Błażej Wojnicz jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studiów doktoranckich o profilu ekonomiczno-społecznym w Szkole Głównej Handlowej.

Jest adwokatem i radcą prawnym specjalizującym się m.in. w sprawach bezpieczeństwa i przemysłu zbrojeniowego.

Doświadczenie zdobywał w Ministerstwie Obrony Narodowej i Biurze Bezpieczeństwie Narodowego gdzie pracował w latach 2006-2010. W latach 2007-2008 był członkiem rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego.

Czytaj też: Ziobro: Śledztwo ws. śmierci w lesie Kabackim zostanie podjęte na nowo

Prowadził własną kancelarię adwokacką, a także wykłady z teorii i filozofii prawa oraz wstępu do prawoznawstwa na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Z Polskim Holdingiem Obronnym związany od listopada 2015 roku najpierw jako członek rady nadzorczej delegowany do pełnienia funkcji prezesa, a następnie w dniu 5 sierpnia 2016 roku został wybrany na prezesa w ramach rozstrzygnięcia otwartego konkursu.

Jest byłym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski w Taekwondo WTF, a także byłym reprezentantem kadry narodowej Polski w Taekwondo WTF.

Funkcję prezesa PHO w lutym na jeden dzień objął Mariusz Antoni Kamiński. Zrezygnował pod naciskiem społecznym.

Nominacja była o tyle ciekawa, że były poseł w listopadzie 2014 roku został najpierw zawieszony w prawach członka PiS, a następnie decyzją komitetu politycznego wykluczony z partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • nAn 2016-08-20 23:42:54
    ...każdemu życzę takiego Szefa...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA