REKLAMA

Bochenek: Jeżeli będzie konieczność premier przeprowadzi zmiany w rządzie

  • Autor: PAP/AT
  • 05 kwietnia 2017 10:57
Bochenek: Jeżeli będzie konieczność premier przeprowadzi zmiany w rządzie PO najbardziej zależy dziś na politycznej awanturze - powiedział rzecznik rządu (Rafał Bochenek, fot.premier.gov.pl/P. Tracz)

Jeżeli będzie konieczność przeprowadzenia jakichkolwiek zmian w rządzie, to pani premier Beata Szydło na pewno się tutaj nie zawaha i podejmie tę decyzję - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

• Na dzień dzisiejszy można wykluczyć jakąkolwiek rekonstrukcję rządu - powiedział Rafał Bochenek.

• Jeśli będzie taka potrzeba premier się nie zawaha - dodał.

• Podkreślił, że premier na pewno pojawi się w Sejmie w trakcie piątkowej (7 kwietnia) debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło.

• Pani premier jest w pełni świadoma tego, że odpowiada w całości za funkcjonowanie swojego gabinetu, swojego rządu - zapewnił.

Rzecznik rządu na uwagę, że PiS posiada większość parlamentarną, w związku z czym wniosek o wotum nieufności wobec rządu to "czysto polityczna gra" stwierdził, że PO najbardziej zależy dziś na politycznej awanturze.

"Myślę, że dzisiaj powinniśmy przede wszystkim rozmawiać konstruktywnie. Ze strony PO, jak się prześledzi całą tę dyskusję, która przez ostatnie miesiące ma miejsce w polskim parlamencie, bardzo rzadko padają jakiekolwiek konstruktywne propozycje co do tego, w którym kierunku należałoby pójść, co należałoby zrobić, aby Polakom żyło się lepiej, co poprawić - czegoś takiego nie ma" - mówił Bochenek w Telewizji WP.

"Jest blokada, obstrukcja, nieustanna krytyka wszystkich programów" - dodał.

Czytaj też: Augustyn: PiS rządzi chaosem w kraju i w Sejmie

Bochenek pytany o to, czy Beata Szydło weźmie udział w piątkowej debacie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec jej rządu odpowiedział, że na pewno premier pojawi się w Sejmie.

Dopytywany, czy Szydło zabierze głos w debacie odparł: "Zobaczymy".

Czytaj też: Szydło: Rekonstrukcję się robi, a nie opowiada o niej

"Zawsze działamy według dobrze przygotowanego planu, także również i wtedy będziemy przygotowani" - podkreślił.

Rzecznik rządu pytany, czy można wykluczyć jakąkolwiek rekonstrukcję w rządu zaznaczył: "Na dzień dzisiejszy tak".

"Jeżeli będzie taka konieczność przeprowadzenia jakichkolwiek zmian w rządzie, to pani premier na pewno się tutaj nie zawaha i podejmie tę decyzję" - powiedział Bochenek.

"Pani premier jest w pełni świadoma tego, że odpowiada w całości za funkcjonowanie swojego gabinetu, swojego rządu, na czele którego stoi i na pewno będzie wyciągała wnioski i konsekwencje wobec tych osób, które nie będą realizowały programu Prawa i Sprawiedliwości, które nie będą skuteczne w tym, które nie będą realizowały celów, które zostały wyznaczone przez panią premier" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA