REKLAMA

Bochenek o stanowisku komitetu ONZ: Stoimy na gruncie prawa

  • Autor: PAP/JS
  • 04 listopada 2016 18:23
Bochenek o stanowisku komitetu ONZ: Stoimy na gruncie prawa Rzecznik rządu Rafał Bochenek (fot.youtube.com)

Gdy Trybunał Konstytucyjny zacznie wydawać wyroki, będą one publikowane; stoimy na gruncie prawa; będziemy przestrzegali konstytucji - tak rzecznik rządu Rafał Bochenek odniósł się do pisma Komitetu Praw Człowieka przy ONZ w sprawie sytuacji w Polsce.

Komitet Praw Człowieka działający przy ONZ opublikował na swojej stronie internetowej pismo, w którym odniósł się do sytuacji w Polsce. W piśmie Komitet wyraża zaniepokojenie m.in. sporem wokół Trybunału Konstytucyjnego, dostępnością do legalnej aborcji, przestrzeganiem wolności słowa w kontekście sytuacji mediów publicznych oraz polityką migracyjną.

"Jak Trybunał zacznie wydawać wyroki, to jak najbardziej wszystkie takie dokumenty będą publikowane. Stoimy na gruncie prawa i tego prawa będziemy przestrzegali. Będziemy przestrzegali polskiej konstytucji" - powiedział  dziennikarzom rzecznik rządu.

Bochenek zaznaczył, że nie zapadła decyzja, czy rząd odpowie na piśmie Komitetowi Praw Człowieka ONZ.

"Pan prezes TK Andrzej Rzepliński powinien się zastanowić, jaką pełni funkcję i powinien być jej świadomy. Nieodłącznym przymiotem jest niezależność sędziów, niezależność sądów, a działalność pana prezesa Rzepińskiego pokazuje, że ma pewne konotacje" - podkreślił Bochenek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA