REKLAMA

Bochenek: Pisma PO skierowane do premier to niezrozumiała przepychanka polityczna

  • Autor: PAP/JS
  • 19 stycznia 2017 20:47
Bochenek: Pisma PO skierowane do premier to niezrozumiała przepychanka polityczna Rzecznik rządu Rafał Bochenek (fot.youtube.com)

• Pisma polityków PO do premier Beaty Szydło ws. działań podjętych wobec osób protestujących 16 grudnia pod Sejmem oraz wobec posłów to niezrozumiała przepychanka polityczna - mówił rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Jak dodał do KPRM nie wpłynęły jeszcze wnioski polityków PO.

Politycy PO zapowiedzieli w czwartek, że jeszcze tego dnia prześlą do premier Beaty Szydło dwa pisma związane z działaniami podjętymi wobec osób protestujących 16 grudnia. Pierwszy z wniosków ma dotyczyć udzielenia informacji, "kto wydał polecenie podejmowania działań o charakterze represyjnym wobec obywateli demonstrujących w okresie od 16 grudnia do 12 stycznia". Platforma oczekuje ponadto informacji dlaczego wizerunki akurat tych, konkretnych 80 osób zostały upublicznione.

Drugi z tych wniosków dotyczy udzielenia informacji na temat "inwigilowania w okresie od 16 grudnia do 12 stycznia tego roku posłów i senatorów opozycji protestujących na sali sejmowej".

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że wnioski polityków Platformy nie wpłynęły jeszcze do KPRM. "Około godz. 15, kiedy to sprawdzałem, tego pisma jeszcze nie dostaliśmy" - powiedział. "Być może wpłynęło pod koniec dnia" - dodał rzecznik.

Zapowiedź złożenia tych ocenił jako niepoważną. "Panowie powinni poddać się bardziej obserwacji specjalistów, jeżeli uważają, że ktoś ich inwigiluje, a nie wysuwać takie niepoważne argumenty" - ironizował Bochenek. "To jest jakiś teatr, który jest w tym momencie uprawiany przez PO i dalej jakaś przepychanka polityczna, która jest niezrozumiała już nie tylko dla nas, ale i dla innych ludzi" - dodał.

Bochenek zaznaczył, że decyzja ws. ewentualnej odpowiedzi politykom PO zostanie podjęta, kiedy pisma wpłyną do KPRM.

Posłowie PO i Nowoczesnej przebywali na sali plenarnej Sejmu od 16 grudnia 2016 r.; rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Platforma 12 stycznia zawiesiła protest w Sejmie. Dzień wcześniej protest zakończył klub Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA