REKLAMA

Bochenek po spotkaniu z Komisją Wenecką w KPRM: Jesteśmy otwarci na dialog

  • Autor: PAP/JS
  • 13 września 2016 20:18
Bochenek po spotkaniu z Komisją Wenecką w KPRM: Jesteśmy otwarci na dialog - Jest dużo ważniejszych spraw w Europie, którymi instytucje takie jak Komisja Wenecka powinny się zajmować, chociażby sytuacja w Turcji - podkreślił rzecznik rządu. (Rafał Bochenek, fot.premier.gov.pl/P. Tracz)

Podczas spotkania Komisji Weneckiej w kancelarii premiera przedstawiliśmy swoje racje; jak najbardziej jesteśmy otwarci na dialog i rozmowę, aby wyjaśnić wszystkie zawiłości prawa polskiego - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Delegacja Komisji Weneckiej spotkała się z przedstawicielami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Bochenek poinformował, że przedstawiciele KW pytali głównie o "rzekome" - jak zaznaczył - orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które nie zostały opublikowane.

- Przedstawiliśmy swoje racje, Komisja zapoznała się z nimi, jak najbardziej jesteśmy otwarci na dialog, na rozmowę, do tego, aby wyjaśnić wszelkie zawiłości prawa polskiego i dlaczego takie, a nie inne decyzje są podejmowane - podkreślił.

Według Bochenka wszystkie działania, które są podejmowane przez polski rząd i parlament oparte są o przepisy prawa, które obowiązują w Polsce. Jak zaznaczył, to Trybunał Konstytucyjny "łamie w ostatnim czasie nagminnie i nie chce stosować się do ustaw", które zostały uchwalone przez parlament.

Czytaj też: Minister nauki przedstawił plany dotyczące nauki i szkolnictwa wyższego

- Jest dużo ważniejszych spraw w Europie, którymi instytucje takie jak Komisja Wenecka powinny się zajmować, chociażby sytuacja w Turcji - podkreślił rzecznik rządu.

- U nas demokracja funkcjonuje bardzo dobrze, instytucje państwa polskiego działają, a TK musi tylko przejawiać wolę działania, bo ta ustawa (o TK), która została uchwalona, tworzy do tego jak najlepsze podstawy - podsumował.

Po spotkaniu w KPRM swoje obawy co do stanu demokracji w Polsce wyraziła przedstawicielka KW Sarah Cleveland. - Osobiście jestem bardzo zaniepokojona wysiłkami rządu zmierzającymi do podważenia niezależności Trybunału Konstytucyjnego i zasad praworządności w Polsce - mówiła dziennikarzom po spotkaniu z przedstawicielami KPRM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA