REKLAMA

Bochenek: Telefoniczna rozmowa premier Szydło z kanclerz Merkel m.in. o współpracy służb

  • Autor: PAP/JS
  • 20 grudnia 2016 16:10
Bochenek: Telefoniczna rozmowa premier Szydło z kanclerz Merkel m.in. o współpracy służb Premier Beata Szydło rozmawiała telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Premier Beata Szydło rozmawiała telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Szydło złożyła kondolencje i wyraziła gotowość do współpracy polskich służb w wyjaśnianiu przyczyn poniedziałkowej tragedii w Berlinie.

"Premier Beata Szydło złożyła kondolencje i wyrazy współczucia na ręce kanclerz Angeli Merkel, w związku z wczorajszymi zdarzeniami na jarmarku świątecznym w Berlinie. Wyraziła również gotowość do współpracy polskich służb w wyjaśnianiu przyczyn i okoliczności tej tragedii" - powiedział Bochenek, który przedstawił przebieg rozmowy.

Jak poinformował, Merkel przekazała kondolencje na ręce Szydło, z powodu tego, że ofiarą zamachu był też polski obywatel.

"Kanclerz Angela Merkel zwróciła uwagę, iż dotychczasowa współpraca służb polskich i niemieckich układa się dobrze i wciąż prowadzone są czynności, które mają wyjaśnić zamach terrorystyczny. Stwierdziła, że dotychczas udało się zatrzymać jedną osobę pochodzenia pakistańskiego, jednak nie przyznała się ona do winy i wciąż nie ma pewności, czy jest to rzeczywisty sprawca zamachu. Służby nieustannie pracują i podejmują działania mające zbadać okoliczności zdarzenia" - powiedział rzecznik rządu.

"W trakcie rozmowy kanclerz Angela Merkel poinformowała premier Beatę Szydło, iż jeszcze dzisiaj, w kościele obok miejsca tragedii, w Berlinie, o godzinie 18, zostanie odprawiona msza święta za ofiary i poszkodowanych w zamachu. Premier Beata Szydło zapowiedziała, że będzie w niej uczestniczył polski ambasador" - dodał Bochenek.

Szydło powiedziała we wtorek rano, że "w Berlinie wydarzyła się ogromna tragedia". "Z bólem i smutkiem przyjęliśmy informację, że pierwszą ofiarą tego haniebnego aktu przemocy był polski obywatel" - mówiła. Zapowiedziała też wtedy, że jeszcze we wtorek będzie rozmawiała telefonicznie z kanclerz Niemiec.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA