REKLAMA

Bohdan Paszkowski już nie jest senatorem. Został wojewodą podlaskim

  • Autor: PAP/AT
  • 09 grudnia 2015 16:29
 Bohdan Paszkowski już nie jest senatorem. Został wojewodą podlaskim Paszkowski zdobył mandat senatora w okręgu nr 59 (Bohdan Paszkowski, fot. facebook)

- Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zdecydował w środę o wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego, w związku z objęciem przez niego urzędu wojewody podlaskiego - poinformowało Biuro Prasowe Kancelarii Senatu.

Przepisy nie pozwalają łączyć stanowiska w administracji państwowej z mandatem senatora. Oznacza to, że mandat Paszkowskiego musiał zostać wygaszony mocą decyzji marszałka Senatu, a w okręgu, w którym Paszkowski zdobył mandat, zostaną ponownie przeprowadzone wybory do Senatu.

Datę wyborów uzupełniających ogłosi prezydent, a powinny się one odbyć w ciągu trzech miesięcy od dnia stwierdzenia wygaśnięcia mandatu. Postanowienie prezydenta o wyborach uzupełniających Państwowa Komisja Wyborcza podaje niezwłocznie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, na obszarze okręgu wyborczego, w którym wybory mają być przeprowadzone.

Paszkowski zdobył mandat senatora w okręgu nr 59, który obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.

Paszkowski byłby senatorem trzecią kadencję, po raz pierwszy został wybrany do Senatu w 2007 roku. W obecnej kadencji przewodniczył senackiej komisji ustawodawczej.

Od 1990 r. Paszkowski był w miejskich, wojewódzkich i krajowych władzach Porozumienia Centrum. Po powstaniu PiS znalazł się we władzach wojewódzkich tej partii. Obecnie jest członkiem Rady Naczelnej PiS.

Paszkowski z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem wydziału prawa dawnej białostockiej Filii Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył aplikację sądową i radcowską, jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku.

We wtorek został powołany przez premier Beatę Szydło na wojewodę podlaskiego. Paszkowski był już wojewodą podlaskim w 2007 r. i sprawował ten urząd przez 10 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA