REKLAMA

Borys Budka, Arkadiusz Chęciński, Krzysztof Gadowski i Andrzej Szewiński wiceprzewodniczącymi śląskiej PO

  • Autor: PAP/JS
  • 12 grudnia 2017 17:21
Borys Budka, Arkadiusz Chęciński, Krzysztof Gadowski i Andrzej Szewiński wiceprzewodniczącymi śląskiej PO Borys Budka (fot. borysbudka.pl)

Wiceprzewodniczący PO Borys Budka, poseł Krzysztof Gadowski, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i wiceprezydent Częstochowy Andrzej Szewiński zostali wiceprzewodniczącymi śląskich struktur Platformy Obywatelskiej – podała partia w komunikacie.

Wybór nowego zarządu regionu to kolejny etap wyborów władz w strukturach Platformy. Wcześniej, 2 grudnia, szefem śląskiej PO został marszałek województwa Wojciech Saługa, pokonując swojego kontrkandydata, prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego stosunkiem poparcia 81,6 proc. do 18,4 proc.

Funkcję sekretarza objął radny wojewódzki Maciej Kolon, a skarbnika - wiceprezydent Chorzowa i przewodniczący chorzowskiej Platformy Marcin Michalik. W skład zarządu weszli także: szef klubu radnych Platformy w sejmiku województwa Grzegorz Wolnik oraz: Sylwia Cieślar, Mirosław Duży, Tomasz Głogowski, Jarosław Kleszczewski, Jarosław Klimaszewski, Marek Krząkała, Izabela Leszczyna, Jarosław Makowski, Beata Małecka-Libera, Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek, Danuta Pietraszewska i Marek Wójcik.

Ostatnim etapem wewnętrznych wyborów w PO będzie wybór władz krajowych podczas posiedzenia Rady Krajowej partii, które odbędzie się w najbliższą sobotę w Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA