REKLAMA

Borys Budka działał na szkodę państwa? MS donosi do prokuratury

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 22 marca 2016 08:54
Borys Budka działał na szkodę państwa? MS donosi do prokuratury Borys Budka uważa, że doniesienie do prokuratury to zemsta polityczna (fot. facebook/Borys Budka)

Ministerstwo Sprawiedliwości na początku marca przesłało do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego ministra Borysa Budkę i poprzednie kierownictwo resortu - informuje "Rzeczpospolita".

Śledczy mieliby zbadać, czy Budka przed końcem swojego urzędowania nie dopełnił obowiązków i działał na szkodę państwa. Chodzi o podwyższenie opłat, na trzy dni przed wyborami parlamentarnymi, za usługi adwokatów i radców prawnych. Budka miał podpisać rozporządzenia, które wprowadziły podwyżkę minimalnych stawek wynagrodzeń wypłacanych przez Skarb Państwa za prowadzenie spraw z wyboru

W doniesieniu, do którego dotarła  "Rzeczpospolita", oskarżono Budkę o celowe zaniechania uzgodnień wewnętrznych w ministerstwie podczas powstawania rozporządzeń. 

Ponadto zmiany stawek opłat ponoszonych przez Skarb Państwa miały zostać wprowadzone bez należytego wyliczenia skutków finansowych dla budżetu państwa oraz bez uzgodnień z Ministerstwem Finansów.

Borys Budka odniósł się do tych zarzutów na Twitterze. Jego zdaniem to zemsta za spór wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • spragniony123 2016-03-22 17:25:09
    Panie Budka co ma piernik do wiatraka .Nie słyszałem bardziej idiotycznego tłumaczenia .Gdy Kijowski będzie będzie płacił zaległe alimenty to też pewnie powie że to zemsta za KODREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA