REKLAMA

Borys Budka: Misiołek i Piechota wpisują się w narrację PiS

  • Autor: PAP/AT
  • 30 sierpnia 2017 07:09
Borys Budka: Misiołek i Piechota wpisują się w narrację PiS Borys Budka (sejm/twitter)

Miałem wrażenie, że to oświadczenie polityków PiS - powiedział Borys Budka na temat oświadczenia dwóch senatorów PO w związku z wywiadem wiceszefa PO dla "Die Zeit".

Dwóch senatorów PO Andrzej Misiołek i Leszek Piechota odcięło się w poniedziałek (28 sierpnia) od słów wiceszefa Platformy Borysa Budki z wywiadu dla "Die Zeit", w którym wezwał on UE do zastosowania ultimatum wobec Polski. W ocenie senatorów, tego typu wypowiedzi są niedopuszczalne.

Borys Budka w rozmowie z opublikowaną w środę "Rzeczpospolitą" odniósł się do oświadczenia senatorów. "Miałem wrażenie, że to oświadczenie polityków PiS" - skomentował. Według niego Misiołek i Piechota swoją opinię oparli na "przeinaczeniach" i "półprawdach". "Świadomie lub nie - wpisali się w narrację PiS" - ocenił.

Wiceprzewodniczący PO poinformował, że na temat wywiadu rozmawiał już z szefem PO Grzegorzem Schetyną oraz przewodniczącym KP PO Sławomirem Neumannem.

"Szef Klubu poprosił mnie, bym opublikował autoryzowany tekst, który wysłałem do redakcji. Zrobiłem to. Na skutek mojej reakcji "Die Zeit" opublikował nową wersję wywiadu, bo pierwotna odbiegała od tego, co powiedziałem" - relacjonował Budka. "Schetyna powiedział mi wprost, że ponieważ gramy drużynowo, nie dajemy się skłócić" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • do Trolla z PISIS 2017-08-30 11:58:07
    Do NaPochybelPo: Jeżeli Budka na coś nasikał to na PIS i bardzo dobrze bo ta formacja jest do tego idealna. Niszczy demokrację o która Polacy walczyli wiele lat. Od pijaków nikogo lepiej nie wyzywaj bo w formacji która ci płaci, znajdzie się taki i to na bardzo ważnym stanowisku.
  • NaPochybelPo 2017-08-30 11:41:15
    Ot mołodiec! Naszczekał i nasikał na Polskie w niemieckiej prasie, wzywał do ataku komisje pijaka junckera a teraz ot tak Niemcy sami zmienili tekst. Jeżeli tak jest do jedź tak skąd przyjechałeś peowski gnojku i każ im pisać sprostowanie drukowanymi literami bo wasz człowiek roku już pewnie czyta ten sfabrykowany przez niemiecką gazetę artykuł a róża von hande hoh nie wyprowadzi go z błedu!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA