REKLAMA

Borys Budka: Nikt nie będzie płakał w Platformie za Stefanem Niesiołowskim

  • Autor: PAP/JS
  • 21 września 2016 20:28
Borys Budka: Nikt nie będzie płakał w Platformie za Stefanem Niesiołowskim Niesiołowski "jest już u schyłku kariery politycznej, a jego odejście nic nie zmieni na scenie" - powiedział Borys Budka (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 pl)

• Odejście Stefana Niesiołowskiego z PO do nowego koła poselskiego nie zagrozi Platformie i nie spowoduje odejścia kolejnych posłów; to polityczny błąd - uważa szef Platformy Grzegorz Schetyna.
• Niesiołowski "jest już u schyłku kariery politycznej, a jego odejście nic nie zmieni na scenie" - powiedział Borys Budka.

W skład nowego koła Europejscy Demokraci weszło trzech posłów usuniętych w lipcu z Platformy Obywatelskiej: Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Michał Kamiński. Do koła dołączył też Stefan Niesiołowski, który w środę wystąpił z PO.

Szef PO Grzegorz Schetyna pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy dołączenie Niesiołowskiego do nowego koła może zagrozić Platformie, odpowiedział: "nie, dlatego, że to jest polityczny błąd". - Trzeba szukać pomysłu na koordynację i budowanie wspólnoty, a nie podział - podkreślił.

- Rozumiem decyzję trzech posłów, którzy nie są w Platformie, ale Stefana Niesiołowskiego nie. Po ludzku mi żal, że nie będzie z nami - mówił przewodniczący PO.

Dopytywany, czy decyzja byłego wicemarszałka Sejmu może spowodować odejście innych posłów z Platformy, Schetyna zaprzeczył.

Podobną opinię wyraził wiceszef PO Borys Budka. Pytany o konsekwencje powstania nowego koła dla PO powiedział, że Niesiołowski "jest już u schyłku kariery politycznej, a jego odejście nic nie zmieni na scenie". - Nikt nie będzie płakał w Platformie za Stefanem Niesiołowskim, choć bardzo szanuję jego działalność, szczególnie w najtrudniejszych latach, gdy był wyjątkowym opozycjonistą - podkreślił.

Według niego były wicemarszałek Sejmu "w wielu wypowiedziach kwestionował drogę obraną przez PO". - Lepiej i dla niego, i dla nas, że podjął formalną decyzję, bo wszystkim będzie lżej - zaznaczył Budka.

Jeśli członkowie nowego koła skupią się na pozytywnej pracy, czyli recenzowaniu obecnej władzy - mówił polityk - to życzę im powodzenia; a jeśli - jak dodał - koło powstało, by wyciągać innych posłów z PO, to jego istnienie nie ma sensu. Pytany, czy dopuszcza możliwość odejścia kolejnych posłów Budka odpowiedział, że "nikt nie będzie odchodzić z PO".

Podobnego zdania jest b. liderka PO Ewa Kopacz, która pytana, czy PO jest zagrożona powstaniem nowego koła odpowiedziała: - To nie pierwsze koło, które się tworzy w polskim parlamencie. Ja tu jestem 15 lat i parę kół już widziałam.

Wiceszef klubu PO Andrzej Halicki pytany przez dziennikarzy w Sejmie o utworzenie nowego koła odpowiedział, że "każdy z nas też jest panem swojego losu i wie, dlaczego wybiera taką drogę, a nie inną". - Życzę powodzenia na nowej drodze życia - dodał.

Pytany o to, czy nie warto było próbować zatrzymać m.in. Stefana Niesiołowskiego w PO, odpowiedział "warto oczywiście". - Ja uważam, że wielka szkoda. Zwłaszcza, jeśli ktoś ma tak poważny, dobry życiorys - podkreślił. Zaznaczył jednocześnie, że Niesiołowski należał do tych osób w PO, którym "zawsze wolno było trochę więcej".

- W przypływie emocji nie do końca racjonalne decyzje się podejmuje, ale kto jak nie tak doświadczony i przecież przez tyle lat doświadczany, także w bardzo trudnych chwilach życiowych, Stefan (Niesiołowski) o tym wie - powiedział Halicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Bronek 2016-09-25 13:19:41
    Do Snake: To inaczej całe PO trzeba wyczyścić(zlikwidować)!!! A budka ,kopacz ,sikorski,halicki,schetru itd.CH.D.i K.K.!!!! I twrrzą PO w Nowoczesnym wydaniu!!! PO i PO-Nowoczesna to jedno ANTYPOLSKIE ugrupowanie służące niemcom!!!!
  • Snake 2016-09-22 01:22:49
    Akurat Niesiołowski był tą osobą, która robiła po prostu brud w PO. Wielu takich ludzi jest co zaśmieca Platfusów i dopóki tego nie wyczyszczą tak będa traktowaniREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA