REKLAMA

Borys Budka: Za karuzelę kadrową w policji odpowiedzialni Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński

  • Autor: PAP/AT
  • 23 maja 2017 09:33
Borys Budka: Za karuzelę kadrową w policji odpowiedzialni Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński Budka stwierdził, że nie wierzy w to, by szef PiS Jarosław Kaczyński "nie widział, w jakiej trudnej sytuacji pan Błaszczak i Zieliński stawiają polską policję (Borys Budka, fot.facebook)

Jeśli szef MSWiA Mariusz Błaszczak i wiceszef Jarosław Zieliński znali nagranie dot. Igora Stachowiaka to dlaczego przez rok nie podjęli żadnych decyzji? Jeśli go nie widzieli, to są nieudolnymi ministrami - powiedział Borys Budka (PO)

• Za karuzelę kadrową w policji odpowiadają szef MSWiA Mariusz Błaszczak i wiceszef Jarosław Zieliński - podkreśla Borys Budka (PO).

• Jeśli znali oni nagranie dot. Igora Stachowiaka to dlaczego przez rok nie podjęli żadnych decyzji - dodaje.

• Jeżeli go nie widzieli, to są nieudolnymi ministrami - dodaje.

25-letni Igor Stachowiak został zatrzymany 15 maja 2016 r. na wrocławskim rynku; policja poszukiwała go za oszustwa. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat mężczyzna stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł. Według pierwszej opinii lekarza, przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

TVN24 wyemitował w sobotę (20 maja) drastyczne materiały, do których dotarł, a które zostały zarejestrowane na komisariacie tuż przed śmiercią Igora Stachowiaka. Materiał pokazał, że użyto wobec zatrzymanego kilkakrotnie paralizatora, co nagrała kamera z tego urządzenia. Sprawę wyjaśnia prokuratura w Poznaniu.

Czytaj też: PO domaga się dymisji wiceministra Jarosława Zielińskiego i powołania komisji śledczej

W związku z wydarzeniami sprzed roku w poniedziałek (22 maja) odwołani ze stanowisk zostali: komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i szef miejskiej policji we Wrocławiu.

Budka ocenił we wtorek (23 maja) w TVN24, że te dymisje to ruch "bardzo spóźniony". "Tak naprawdę, od roku, gdyby nie emisja na państwa antenie nie działoby się nic w tej sprawie w stosunku do osób odpowiedzialnych" - powiedział wiceszef PO. Co do roli w całej sprawie Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka, Budka stwierdził, że "nie jemu oceniać". Dodał, że z tego co wie, w momencie zdarzenia komendant pełnił swoją funkcję zaledwie kilkanaście dni.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • podglądaczbudki 2017-05-24 10:11:34
    Panie Budka. Jeżeli na prawdę jest Pan prawnikiem, to powinien wiedzieć, że sprawa ta niezwłocznie po zdarzeniu, była prowadzona przez Prokuratora. I to Prokurator, jest gospodarzem sprawy i prowadzi ją osobiście. Do tego, kiedy sprawa dotyczy zgonu człowieka na komisariacie lub w wypadku przy pracy, samodzielność Prokuratora jeszcze się zwiększa i nikt - nawet Minister lub jego Zastępca, nie mają prawa wywierać jakiegokolwiek nacisku, czegokolwiek sugerować lub poganiać Prokuratora, który przez cały czas jest samodzielny i w swoich decyzjach podlega służbowo tylko swoim przełożonym + bieżącej kontroli Sądu. Dlatego, Pana oskarżenia MSW o bezczynność i inne bezeceństwa są chybione i nie podlegają dyskusji. Niech Pan zmieni adres swoich oskarżeń i wypocin propagandowo-politycznych w tej sprawie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA