REKLAMA

Brexit: Beata Szydło będzie rozmawiała z premier Wielkiej Brytanii

  • Autor: PAP/JS
  • 29 marca 2017 15:50
Brexit: Beata Szydło będzie rozmawiała z premier Wielkiej Brytanii Beata Szydło, premier Polski. (fot.premier.gov.pl)

W związku ze złożeniem notyfikacji przez stronę brytyjską dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii z UE w środę (29 marca) około godz. 19.30 premier Beata Szydło odbędzie telefoniczną rozmowę z szefową brytyjskiego rządu Theresą May - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Według niego będzie to jedna z pierwszych rozmów z unijnymi przywódcami, jaką po uruchomieniu procedury Brexitu odbędzie premier Wielkiej Brytanii.

W środę strona brytyjska przekazała Radzie Europejskiej list uruchamiający procedurę Brexitu. Został on rozpoczęty w nieco ponad dziewięć miesięcy po ubiegłorocznym referendum ws. członkostwa w Unii Europejskiej, w którym Brytyjczycy zagłosowali większością 52 do 48 proc. za opuszczeniem Wspólnoty.

Negocjacje na temat warunków Brexitu mogą potrwać maksymalnie dwa lata, co oznacza, że Brytyjczycy opuszczą UE do 29 marca 2019 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Moniek Mrzask 2017-03-30 18:11:56
    A ja bym rządowi zapłacił, żeby sobie przeszedł na emeryturę - nawet we frankach szawajcREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA