REKLAMA

Brexit: Terlecki mówi wprost, że Tusk nie zdał egzaminu

  • Autor: GP
  • 07 lipca 2016 14:48
Brexit: Terlecki mówi wprost, że Tusk nie zdał egzaminu Donald Tusk jest jednym z pierwszych polskich polityków w UE, który sięgnął eksponowanych, najwyższych stanowisk we Wspólnocie. (fot.:twitter.com)

• Ryszard Terlecki krytykuje Tuska za niepowodzenie jego polityki wobec Brexitu.
• Zarzuca Tuskowi niereprezentowanie polskiego punktu widzenia.
• Stanowisko obozu rządzącego wobec reelekcji Tuska na kolejną kadencję w UE uległo zmianie na niekorzyść Tuska w przeciągu pół roku.

W czwartkowej wypowiedzi dla internetowego portalu "Rzeczpospolitej" polityk PiS, Ryszard Terlecki otwarcie się zastanawiał, czy PiS, a tym samym polski rząd, poprze Donalda Tuska na koleją kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Terlecki stwierdził, że "Brexit to jego (Tuska - red) niezdany egzamin i powinien podać się do dymisji, podobnie jak premier Wielkiej Brytanii David Cameron". - Nie będziemy płakać po Tusku - mówił polityk.

Nie był to jednak ostatni argument krytyczny wobec byłego polskiego premiera polityka.

Terlecki powiedział, że wobec Tuska miał pewne oczekiwania. - Nie prezentuje w Unii Europejskiej polskiego punktu widzenia, ale interes brukselskiej biurokracji. Obecnie stanowisko szefa Rady Europejskiej jest raczej dekoracyjne - mówił.

Czytaj: Pawłowicz broni Terleckiego w jego spięciu z Nowoczesną

W ostatnich miesiącach wyraźnie widać, że postępuje w polskiej elicie rządzącej zmiana stosunku do Donalda Tuska. O ile politycy formacji jeszcze pół roku temu pytani o przyszłość byłego premiera w Europie nie mówili o jego dymisji, raczej chłodno go popierali, o tyle niedawno ich ton mocno się zmienił.

Donalda Tuska w styczniu tego roku prezydent Andrzej Duda opisywał słowami:

- Jako Polacy jesteśmy bardzo zadowoleni, że przedstawiciel Polski Donald Tusk zajmuje w ramach instytucji europejskiej tak eksponowane stanowisko, jakim jest stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

A już w marcu Konrad Szymański dystansował się słowami - Decyzja o poparciu dla Donalda Tuska na kolejną kadencję (jako szefa Rady Europejskiej - PAP) to jest kwestia przyszłości.

Tusk kończy dwu i pół roczną kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej w połowie 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ewa 2016-07-07 23:28:17
    Donald Tusk- czy to ten polski premier, ktory w polowie drugiej kadencji porzucil swoj urzad, bo Pani Kanclerz " upatrzyla" go sobie jako szefa Rady Europ.? Pan Tusk przynajmniej rozumie uczucia zwolennikow Brexitu: bronic prywatnego interesu nawet kosztem interesu panstwa i jego spoleczenstwa!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA