REKLAMA

Bronisław Komorowski o Nowoczesnej, PO i PSL. Była szansa na wspólną listę

 • Autor: GP
 • 15 stycznia 2016 08:34
Bronisław Komorowski o Nowoczesnej, PO i PSL. Była szansa na wspólną listę Bronisław Komorowski (fot. flickr.com/CC BY-ND 2.0)

· Bronisław Komorowski w radiowym wywiadzie mówił o tym, jak partie polityczne były bliskie porozumienia przed wyborami.
· Prezydent podał szczegóły swojego udziału w rozmowach między partiami. Żałuje jednocześnie, że ten projekt się nie ziścił.
· W ocenie Komorowskiego na tej sytuacji zyskał Ryszard Petru.

- Jako prezydent sprzyjałem temu, żeby nie zmarnowały się głosy wyborcze - mówił Komorowski, argumentując swoje poparcie dla pomysłu jednej listy. - Tak wtedy to wyglądało i sprzyjałem porozumieniu między tymi wszystkimi trzema środowiskami - wymienił Platformę, Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowoczesną.

Następnie były prezydent uzasadnił, że bieżąca sytuacja polityczna, jaka miała miejsce w 2015 roku uniemożliwiła realizację jednej listy w wyborach parlamentarnych.

- Był to pomysł na jedną listę i było daleko idące uzgodnienie. Żałuję, że nic z tego nie wyszło - mówił Komorowski. - Myślę, że Ryszard Petru ma pewnie dzisiaj swoją satysfakcję. Słuszną, bo był skłonny iść na daleko idące porozumienie, a dzisiaj brak tego porozumienia zmienia proporcje na jego korzyść.

Przeczytaj o Instytucie im. Bronisława Komorowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (9 komentarzy)

 • Polska się przebudziła 2016-01-16 16:40:18
  Do olek: Jednak powinieneś skorzystać ze swojego niżej wymienionego specjalisty , nie będziesz się zniżał do poziomu komentarza "to dlaczego przygłupie odpisujesz". Sieroto jesteś żałosny !!!
 • olek 2016-01-16 16:16:08
  Do Polska się przebudziła : Nie obrażaj Rodaku , jak piszesz filozofie chłopskie - to jakiś nowy twór twojej miernej wyobraźni. Umiem czytać i czytam ze zrozumieniem i piszę w patriotycznym polskim języku , nie uprawiam jak piszesz żałosnego bełkotu . Nie będę się zniżał do twojego poziomu komentarza , gdyż nie masz wiedzy na tematy historyczne , ani w PRL , jak też o RP.
 • Polska się przebudziła 2016-01-16 16:05:18
  Do olek: Filozofie chłopskich nie kumasz przenośni, naucz się czytać ze zrozumienie twój bełkot jest żałosny! Współczesna historia nie oświeci Cię ,jak również z czasów wojennych gdyż jest zakłamana ,przykład Westerplatte itd. Historia piękne pole bitwy nad którym można polemizować godzinami.
 • olek 2016-01-16 15:15:15
  Do Polska się przebudziła: nie życzę sobie abyś nazywał mnie człekiem , nie znasz wyrazów w języku polskim , człowiek nie jest potłuczony , potłuc można szkło i inne przedmioty , a tak przy okazji to więcej kultury i umiaru na tym portalu , nie obrażam nikogo , bo właśnie jestem z młodego pokolenia , znam historię współczesną , starożytną , i wszystkie inne , gdyż jestem z zawodu historykiem. Informuję także , że nigdy nie miałem do czynienia a policją , jestem zdrowy i nie leczę się u żadnego specjalisty. Nadal polecam tobie niedouczony działaczu Solidarności odrobić lekcje historii , z prawa zwyczajowego, moralnego i etyki , a gdzie twój honor i patriotyzm do ojczyzny , którą nazywasz krajem mafijnym . Kto tworzy tą mafię , nic nie rozumiem , jako młody Polak RP.
 • Polska się przebudziła 2016-01-15 17:36:03
  Do olek: Człeku (...) jak potłuczony! Jestem były działaczem Solidarności 89, z takimi kondonami postkomunistami walczymy od lat 80tych, obrażasz młode społeczeństwo wykształcone bez perspektyw w kraju mafijnym które wyszło na ulice w obronie demokracji, zaś twoje dane zapewne są z Policji-zboczeńców i przestępców po miesięcznych zwolnieniach lekarskich od psychiatrów.
 • olek 2016-01-15 15:50:29
  Do Polak mały: widzę krótka pamięć , niecałe 3 miesiące , nie masz pojęcia co działo się w latach 80 - tych , dlaczego wtedy Polacy wyszli na ulicę i znowu kłania się do odrobienia lekcja historii , nie ma żadnego uzasadnienia dla wychodzenia na ulicę i to co piszesz pól miliona, skąd masz takie dane chyba z kapelusza lub z kosmosu , to są właśnie śmietanki towarzyskie , zatrudnione w administracji rządowej , bo część sitwy po poprzedniej ekipie rządzącej traci pracę i to jest cała prawda. Masz prawo mieć odmienne zdanie , ale widzę słabe porównania z historii współczesnej naszego kraju.
 • Polak mały 2016-01-15 15:37:04
  Do olek: Przepraszam ile minęło od wyborów? W skali Polski ponad pół miliona obywateli wyszło jak w latach 80 tych na ulice, słaba ocena sytuacji? "Nie sądzę"!
 • olek 2016-01-15 15:20:09
  Słaba ocena aktualnej sytuacji politycznej w RP , obecni rządzący wybrani w demokratycznych wyborach i Pan Prezydent są ludźmi , którym Rodacy dali mandat zaufania i mają prawo zmieniać Ojczyznę po elicie wzajemnej adoracji przez 8 lat PO-PSL.
 • Polak mały 2016-01-15 15:04:09
  Szanowny Panie Bronisławie wygraną mieliście w kieszeni, brak organizacji dyplomatycznej ze strony organizatorów spotkań i przegraliście! Przeciwnik z podsłuchów z postkomunistami wykorzystał brak dialogu, wpadka przy drugiej debacie i wiecie kogo macie!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA