REKLAMA

Bronisław Wildstein będzie nowym prezesem TVP? "Chciałbym, żeby to państwo zostało przeorane"

  • Autor: PAP/em
  • 13 listopada 2015 08:14
Bronisław Wildstein będzie nowym prezesem TVP? "Chciałbym, żeby to państwo zostało przeorane" Wildstein gdyby mu zaproponowano samodzielną prezesurę TVP, to by się zgodził (fot. wildstein.dorzeczy.pl)

Bronisław Wildstein twierdzi, że "przeoranie państwa" to trudne zadanie, bo rząd będzie miał przeciwko sobie media, wielki biznes, korporacje - przede wszystkim sędziowską - i Trybunał Konstytucyjny.

Rozmówca "Dziennika Gazety Prawnej" ma nadzieję, że media publiczne zostaną radykalnie zmienione, a zapytany czy wyrzuciłby z nich połowę ludzi, odpowiada, że nie liczył, "ale może i trzy czwarte. A może i zdecydowanie mniej".

Wildstein twierdzi, że "nie zasadza" się i "nie wyrywa", ale gdyby mu zaproponowano samodzielną prezesurę TVP, to by się zgodził. "Ale o to nie zabiegam".

Na uwagę gazety, że trzeba by zmienić przepisy, odpowiada: - A co to za problem. Władza miniona pokazała jak to się robi - wystarczy zmienić przecinki w ustawie. I już. Jeżeli media publiczne są zaprzeczeniem tego, czym być powinny, władza musi to zmienić - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA