REKLAMA

Brudziński: 16 grudnia doszło do złamania prawa

  • Autor: PAP/JS
  • 09 stycznia 2017 14:17
Brudziński: 16 grudnia doszło do złamania prawa Brudziński powiedział dziennikarzom, że 16 grudnia doszło do złamania prawa. (fot. Artur Szałabawka/twitter)

• 16 grudnia ub.r. w Sejmie doszło do złamania prawa - ocenił wicemarszałek Joachim Brudziński z PiS.
• Jego zdaniem, należy wyciągnąć konsekwencje z działań części opozycji, które "dewastują autorytet polskiego Sejmu".

Brudziński powiedział dziennikarzom, że 16 grudnia doszło do złamania prawa.

"Są ekspertyzy przygotowane przez ekspertów. Niezależnie co dziś politycy opozycji będą opowiadać, bo zawsze, jeżeli jest cokolwiek niekorzystnego z punktu widzenia interesu politycznego opozycji, to wtedy słyszymy, że to +pisowscy+ eksperci. Nie potrzeba +pisowskiego+ eksperta, żeby stwierdzić, że przynajmniej kilka zapisów kodeksu karnego, ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz regulaminu Sejmu zostało złamanych" - podkreślił polityk PiS.

"I z tego też trzeba będzie wyciągnąć konsekwencje. O ile państwo polskie ma funkcjonować, jako demokratyczne państwo prawa, to prawo w Polsce musi być przestrzegane" - oświadczył.

Zdaniem wicemarszałka Sejmu, grudniowe działania części opozycji "dewastują autorytet polskiego Sejmu". "Polski Sejm przeżył awantury śp. Andrzej Leppera, przeżyliśmy również próby blokowania mównicy przez polityków Janusza Palikota, ale po 1989 r. nie doszło do czegoś tak dramatycznie dewastującego wizerunek i autorytet polskiego Sejmu, z czym mieliśmy do czynienia 16 grudnia" - powiedział Brudziński.

"Nawet w bardzo ostrym sporze politycznym, jaki toczyliśmy z PO, kiedy byliśmy w opozycji, to naszym podstawowym działaniem, jako polityków opozycji było przedstawianie alternatywy programowej" - zaznaczył polityk PiS. Jak dodał, nigdy mu do głowy i nie przyszło, "żeby wyjąć telefon komórkowy, pobiec między ławy rządowe i nagrywać Ewę Kopacz, Donalda Tuska czy uniemożliwiać wyjście z Sejmu premier polskiego rządu".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA